Надзвичайний стан був запроваджений у Пакистані 3 листопада – під приводом боротьби з екстремістами.
Противники Мушаррафа заявили, що президент пішов на такий крок, щоб не дозволити Верховному суду оскаржити законність його обрання на новий термін. Із гострою критикою виступила і міжнародна спільнота.
Первез Мушарраф 29 листопада склав президентську присягу на новий п’ятирічний термін і став цивільним Президентом Пакистану – днем раніше він пішов у відставку з поста головнокомандувача армії.
Первез Мушарраф прийшов до влади в результаті безкровного військового перевороту в 1999 році. З тих пір до 28 листопада цього року він зберігав за собою посади і Президента, і головнокомандуючого.
8 січня у Пакистані мають відбутися парламентські вибори.
Партії, які очолюють провідні опозиційні лідери і екс-прем''єри Беназір Бхутто і Наваз Шаріф, готуються взяти в них участь.