В акції взяли участь усі волонтерські загони Луганського педагогічного університету |
(RadioSvoboda.Ua) |
Вони дарували людям листівки, до кожної з яких була прикріплена цукерка. Листівки зробили власноруч дівчата-волонтери.
«Ми прийшли взяти участь у акції, щоб нагадати людям про День Святого Миколая-чудотворця. І ще люди мають знати, що існують волонтерські загони, що такий рух існує, що є люди, які готові допомогти безкорисливо», – розповіла третьокурсниця природно-географічного факультету Ольга Гаврильчик.
Наталка Муськіна (праворуч) – ініціатор акції «Миколай про тебе не забуде» у Луганську |
(RadioSvoboda.Ua) |
«Завжди приємно, коли тобі приділяють увагу»
Часто з нагадування волонтерів розпочиналась ціла естафета вітань. Жителька Луганська Світлана Глинська зазначає, що обов’язково привітає із святом своїх близьких: «Якщо чесно, я забула про День Святого Миколая. Ми зазвичай Новий рік святкуємо… Але це ж завжди приємно, коли тобі приділяють увагу».
Утім, не всі раділи поздоровленням. Дехто цурався волонтерів, убачаючи у привітанні якийсь інший смисл, дехто зупинявся і розпитував, чому його вітають з «іноземним» святом.
Скажімо, Віталій не сприймає День Святого Миколая як свято взагалі: «Мені б більше сподобалось, якби мене привітали з іншим. Ну, з чим?.. Так одразу й не скажу. Якби вони знали, що я ціную, вітали з чимось важливим для мене… День Святого Миколая для мене – не цінність, тому й вітання не зворушило. Однак, якщо люди організувались задля цього, це радує. Я завжди «за» будь-яку організацію, якщо ініціатива йде знизу, а не за вказівкою згори».
Вітання перехожих на вулицях міста – перший етап акції луганських волонтерів. А безпосередньо у День Святого Миколая, 19 грудня, за словами координатора акції Наталки Муськіної, загони відвідають обласний дитячий будинок із подарунками – теплими речами та іграшками, які вони зібрали серед студентів. Також на сиріт очікують ласощі та концерт.