Дніпропетровський український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка |
(RadioSvoboda.Ua) |
Тож цього року у «шевченківців» мав бути ювілейний, дев’яностий, театральний сезон. Вони його і справді розпочали, у жовтні, оперетою «Сільва». Однак чи завершать, невідомо.
Новий сезон увійшов до театру через нові двері. Це все, на що вистачило бюджетних коштів. Капітальний же ремонт будівлі, що є історичною пам’яткою, не проводили вже років з тридцять.
Але головна біда українського театру – опалення. Від проблем із ним потерпали упродовж кількох років: місцеві комунальники ніяк не могли з’ясувати, на чиєму ж балансі перебуває теплотраса, що опалює будівлю.
При ледь-ледь теплих батареях акторів зігрівали надії та любов глядачів. Цього року комунальники врешті-решт визначилися з балансоутримувачем комунікацій і вирішили розпочати реконструкцію.
Кіоск над теплотрасою – нездоланна перешкода
Чому ж і досі у театрі холодно, головний інженер підприємства «Дніпропетровські міські теплові мережі» Ігор Богданов пояснив так: «У чому затримка? Ось бачите отой жовтенький кіоск – він саме там, де має йти поворот теплотраси. І роботи виконати неможливо. Чому? Не знаю, чому».
Відтак, за словами комунальників, в усьому винна невелика продуктова ятка, самочинно встановлена на Театральному бульварі. Був чи не був дозвіл на розміщення цього об’єкта, мають з’ясувати правоохоронці.
Однак директор театру Валерій Ковтуненко переконаний: справа не тільки в магазинчику.
«Ми почали розбиратись, написали в прокуратуру. Там іде процес. Але виявилось, що люди з цього кіоску готові фінансувати ремонт усієї теплотраси, і не тільки цієї гілки, а й іншої. На жаль, усе це знову тягнеться, ці обіцянки, і вже два місяці», – розповідає директор.
Український театр гине, російськомовні мають підтримку
Через нестерпний холод у глядацькій залі цього сезону в театрі імені Шевченка вже скасували 10 вистав. Артистка Наталя Тафій каже: її колеги перемерзають і хворіють, та й будівля самого театру під загрозою.
«Уже два місяці найстаріший державний театр в Україні, між іншим, академічний, не отримує тепла. Гине приміщення. Колектив розцінює це як цілеспрямовану акцію чиновників проти театру», – каже артистка.
А тим часом як український театр вимерзає, нещодавно напередодні останніх парламентських виборів Дніпропетровська міська рада влаштувала сеанс небаченої щедрості в іншому напрямку – ухваливши програму підтримки російської мови.
На допомогу російськомовним театрам, зокрема, надали 80 тисяч гривень. Українськомовна Мельпомена лише піймала облизня.