Доступність посилання

ТОП новини

Хто обігріє театр імені Шевченка у Дніпропетровську?


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 18 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Новорічні вистави для дітей та дорослих у Дніпропетровському українському театрі імені Шевченка цього року можуть не відбутися. Будівля закладу культури не опалюється вже майже два місяці, через нестерпну холоднечу в залі та застуди акторів скасовують вистави. Досі репетиції проводили у верхньому одязі та шапках. Тепер, коли на вулиці стало ще зимніше, вирішили взагалі призупинити роботу над новими виставами.

Дніпропетровський український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка
(RadioSvoboda.Ua)
Дніпропетровський український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка – перший професійний театр в Україні, який набув статусу державного. Його заснували 1918 року в Києві, а у 20-ті роки він переїхав назавжди до Дніпропетровська.

Тож цього року у «шевченківців» мав бути ювілейний, дев’яностий, театральний сезон. Вони його і справді розпочали, у жовтні, оперетою «Сільва». Однак чи завершать, невідомо.

Новий сезон увійшов до театру через нові двері. Це все, на що вистачило бюджетних коштів. Капітальний же ремонт будівлі, що є історичною пам’яткою, не проводили вже років з тридцять.

Але головна біда українського театру – опалення. Від проблем із ним потерпали упродовж кількох років: місцеві комунальники ніяк не могли з’ясувати, на чиєму ж балансі перебуває теплотраса, що опалює будівлю.

При ледь-ледь теплих батареях акторів зігрівали надії та любов глядачів. Цього року комунальники врешті-решт визначилися з балансоутримувачем комунікацій і вирішили розпочати реконструкцію.

Кіоск над теплотрасою – нездоланна перешкода

Чому ж і досі у театрі холодно, головний інженер підприємства «Дніпропетровські міські теплові мережі» Ігор Богданов пояснив так: «У чому затримка? Ось бачите отой жовтенький кіоск – він саме там, де має йти поворот теплотраси. І роботи виконати неможливо. Чому? Не знаю, чому».

Відтак, за словами комунальників, в усьому винна невелика продуктова ятка, самочинно встановлена на Театральному бульварі. Був чи не був дозвіл на розміщення цього об’єкта, мають з’ясувати правоохоронці.

Однак директор театру Валерій Ковтуненко переконаний: справа не тільки в магазинчику.

«Ми почали розбиратись, написали в прокуратуру. Там іде процес. Але виявилось, що люди з цього кіоску готові фінансувати ремонт усієї теплотраси, і не тільки цієї гілки, а й іншої. На жаль, усе це знову тягнеться, ці обіцянки, і вже два місяці», – розповідає директор.

Український театр гине, російськомовні мають підтримку

Через нестерпний холод у глядацькій залі цього сезону в театрі імені Шевченка вже скасували 10 вистав. Артистка Наталя Тафій каже: її колеги перемерзають і хворіють, та й будівля самого театру під загрозою.

«Уже два місяці найстаріший державний театр в Україні, між іншим, академічний, не отримує тепла. Гине приміщення. Колектив розцінює це як цілеспрямовану акцію чиновників проти театру», – каже артистка.

А тим часом як український театр вимерзає, нещодавно напередодні останніх парламентських виборів Дніпропетровська міська рада влаштувала сеанс небаченої щедрості в іншому напрямку – ухваливши програму підтримки російської мови.

На допомогу російськомовним театрам, зокрема, надали 80 тисяч гривень. Українськомовна Мельпомена лише піймала облизня.
XS
SM
MD
LG