Доступність посилання

ТОП новини

ЄС очікує на успішне співробітництво з новим урядом України


Наталія Вікуліна Брюссель, 19 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Єврокомісія з нетерпінням очікує на тісну співпрацю з новим Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко і новим українським урядом. Про це йдеться у листі, надісланому Тимошенко головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу. А Верховний представник ЄС зі спільної зовнішньої політики й політики безпеки Хав’єр Солана зазначив у розмові з Тимошенко: він очікує, що новий уряд зосередиться на реформах. Водночас Комісар ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер сподівається, що політична криза в Україні завершилася. Про це вона заявила, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

Баррозу привітав Тимошенко з обранням на посаду Прем’єр-міністра. Він також нагадав, що Євросоюз зобов’язаний і надалі підтримувати Україну і успішно виконувати План дій Україна – ЄС, повідомив речник Єврокомісії Йоганнес Ляйтенберґер.

«Євросоюз буде поглиблювати відносини з Україною у контексті переговорів про нову посилену угоду. Єврокомісія і її голова Баррозу з нетерпінням очікують на тісну співпрацю з новим Прем’єр-міністром і новим урядом, ми бажаємо їм усього найкращого для вирішення важких завдань, які стоять попереду», – заявив прес-секретар Єврокомісії.

Верховний представник Солана теж привітав Тимошенко з обранням Прем’єр-міністром. У розмові з ній він наголосив, наскільки важливим є для нового уряду зосередитися на реформах, які спрямовані на модернізацію України.

Солана підтвердив, що ЄС готовий допомогти Україні впроваджувати реформи. Він також запросив Юлію Тимошенко відвідати Брюссель найближчим часом.

Європа тепер може знову співпрацювати з Україною

А Ферреро-Вальднер висловила задоволення тим, що Україна має нині уряд. Таким чином, наголосила вона, Єврокомісія знову може розпочати роботу з Україною.

«Я сподіваюся також, що з урядом буде нині працювати парламент, відбудуться конституційні зміни, на необхідність яких у майбутньому вказувала Україна. Тож будемо сподіватися, що буде консенсус», – зазначила Комісар ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства.

Вона наголосила, що Єврокомісія не втручається у внутрішню українську політику. Комісар зазначила, що Україна провела чесні і вільні вибори, а тепер має створити уряд, який може працювати.

За її словами, Україна є важливою країною-партнером, яка має використати всі можливості і пропозиції у роботі з Євросоюзом.
XS
SM
MD
LG