Доступність посилання

ТОП новини

Свято Миколая в Ужгороді – єдине на всю Україну завдяки малим «миколайчикам»


Надія Петрів Ужгород, 19 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Щороку 19 грудня на вулицях стародавнього Ужгорода з’являються маленькі «миколайчики», які роздають усім перехожим цукерки, дзвонять дзвониками та співають новорічно-різдвяні пісні. Потім усі вони з’єднуються в один великий потік на площі Театральній, де стоїть головна ялинка Закарпаття.

Влада міста підготувала для маленьких Миколайчиків лялькову виставу: діти дивляться, затамувавши подих...
(RadioSvoboda.Ua)
Сотні 10-12-річних школяриків із червоними шапочками на головах вистукують паличками з дзвониками по тротуарах. Вони співають пісні про доброго Святителя Миколая і роздають усім зустрічним перехожим солодощі. Це – маленькі «Миколайчики», учні усіх ужгородських шкіл, які щороку висипають на вулиці міста, аби привітати його жителів з цим святом, а також з початком усіх новорічно-різдвяних див. Такі, вже традиційні акції проводять – Ужгородський міський відділ освіти та громадська організація «Панонія».

«Уже діти дарують дорослим цукерки... наші діти – наше майбутнє»

Один із організаторів свята Федір Шандор розповів: «З 1998 року ця акція проводиться у місті Ужгороді, її розпочали вчителі та учні Ужгородської ЗОШ №2, тоді вийшли на вулиці всього кілька класів. Зараз... – до 1200 дітей, які роздали перехожим півтони цукерок. Ця акція сприяє тому, що на вулицях міста Ужгорода панує святкова атмосфера, і тут уже діти дарують дорослим цукерки. Тобто, наші діти – наше майбутнє, дарують це дорослим, аби і в них було свято душі».

Учні 5-7 класів ужгородських шкіл вітали сьогодні гостей та жителів міста з Днем святого Миклая і роздавали їм цукерки
(RadioSvoboda.Ua)
Організатори кажуть, нині подібним видовищем, коли вулицями ходять «миколайчики», не може похвалитися жодне місто України, крім Ужгорода. Я самі «миколайчики» із захопленням діляться враженнями:

– Я щороку приходжу сюди, роздаю цукерки, чекаю весь час цього свята, цікаво тут. Багато тут людей, знайомих багато серед «миколайчиків».

– Ми сьогодні ходили в шапках дідів морозів і роздавали цукерки. Перехожі казали нам дякую і посміхалися. Це дуже приємно.


Іграшки на головну ялинку зробили самі діти

Цього року на день Святого Миколая на ужгородців чекала ще одна новація: головну закарпатську ялинку вирішили прикрасили іграшками, які власноруч виготовили діти із усіх ужгородських шкіл та дитсадків.

Заступник начальника міського відділу освіти Богдан Кіштулинець наголосив: «Оскільки це дуже важливе свято для дітей, то багато в ньому й брало участь. У нас 33 навчальні заклади, і всі були задіяні, всі виготовляли іграшки, а кращі з них були відібрані для загальноміського конкурсу, і вони прикрасили міську ялинку» .

Дітям, які виготовили найкращі іграшки, організатори подарували спеціальні призи. А відтак під співи маленьких «миколайчиків» запалили перші різдвяно-новорічні вогники на головній ялинці Закарпаття.
XS
SM
MD
LG