Доступність посилання

ТОП новини

«Магічні» формули і наші дії


Інна Набока Київ, 24 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У наш бурхливий «час змін» для кожної людини дуже важливо вміти керувати своїм психологічним станом, вміти швидко концентруватися і вчасно розслаблятися. Навчитися володіти собою можна за допомогою методів самонавіювання, вважають фахівці.

Свідомому самонавіюванню, зокрема й автотренінгу, може навчитися будь-яка людина. Для цього існує чимало посібників, спеціальні заняття проводять психологи і психотерапевти.

Ми вже говорили, що ці методи дозволяють керувати своїм тілом та емоціями, активізувати зусилля перед іспитами, змаганнями, важливими подіями, або навпаки, справлятися з хвилюванням, заспокоюватися, розслаблятися. А ще – за допомогою самонавіювання можна змінити своє ставлення до будь-яких явищ.

Дехто навіть вважає, що через самонавіювання можна вдосконалити характер та й взагалі змінити все життя. Головне ж тут терпіння, регулярність і час.

Та насамперед потрібно визначити конкретні цілі: чого саме ви хочете досягти за допомогою самонавіювання? Щоправда, не слід забувати, що цілі ці не повинні бути недосяжними.

Цілі досяжні, формули позитивні

На основі цих цільових установок формулюються ваші власні формули самонавіювання. Це ключові фрази, які ви будете постійно собі повторювати.

Ці формули обов’язково мають бути позитивними, без заперечення «не», та у теперішньому часі. (Мається на увазі, що ви вже досягли поставленої мети.) Наприклад: «Я цілком здоровий» або «Я справляюся зі своєю роботою», «Я абсолютно впевнений у собі».

Ключові речення можна доповнювати, конкретизувати, змінювати, але їх не повинно бути занадто багато. Фахівці радять повторювати кожну формулу по 5–10 разів упродовж 5–10 хвилин. Найкраще проводити ці заняття вранці та ввечері, у стані між сном і неспанням, коли критика і контроль свідомості суттєво приглушені.

Не лише говорити, а й діяти

Існує думка, що достатньо повторювати формули самонавіювання кілька разів на день (це так званий метод афірмацій) і ваше життя зміниться на краще саме собою. Чесно кажучи, маю щодо цього деякі сумніви. Адже, якщо постійно твердити собі «завтра я буду набагато щасливішим», але при цьому сидіти, склавши руки, і чекати цього «щасливого завтра», то навряд чи проблеми розсмокчуться автоматично.

Метод афірмацій справді може надати людині впевненість у своїх силах, надихнути її. Але дуже важливо, щоб він ще створював і мотивацію до дії, щоб здійснити те, у чому ми себе так старанно переконуємо.

Тому варто не лише повторювати «магічну» формулу «З кожним днем я стаю все щасливішим», але й думати, як цього досягти. А головне — діяти в обраному напрямі.
XS
SM
MD
LG