Доступність посилання

ТОП новини

Українська дипломатична служба. 90-річний ювілей


Олекса Семенченко Лондон, 24 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Цими вихідними українські дипломати відзначали своє професійне свято. 90 років тому почався відлік часу української дипломатії нової доби. Цю подію в Лондоні відзначили прийняттям у Посольстві України.

(RadioSvoboda.Ua)
Хоча певні прояви дипломатії існували у «державах-попередниках» України й активні міжнародні контакти здійснювали, зокрема, київські князі та козацькі гетьмани, українська дипломатія нової доби бере свій початок від Української народної республіки.

22 грудня 1917 року Голова Генерального секретаріату УНР Володимир Винниченко і Генеральний секретар з міжнаціональних справ Олександр Шульгин підписали «Законопроект про створення Генерального секретарства міжнародних справ», що його того ж таки дня було схвалено на засіданні Уряду Української Народної Республіки.

Із нагоди професійного свята українських дипломатів до приміщення посольства України в Лондоні у престижному районі Голанд Парк запросили друзів України — як британців, так і українців. Серед гостей був голова міжфракційної парламентської групи з проблем України Джон Ґроґан, голова секретаріату недавно створеного Британсько-українського товариства Азра Закір, генеральний секретар Союзу українців у Великій Британії Федір Курляк.

Естафета української дипломатії

У короткій промові посол України Ігор Харченко наголосив, що українська дипломатія народилася далеко не вчора.

А співробітник Бі-Бі-Сі Олег Рац зазначив: «Дуже важливо, що відлік часу існування української дипломатичної служби нині починають від Української Народної Республіки, себто 90 років тому. Відтак, можна говорити про певні традиції української дипломатії, певну історію. Так, українська дипломатична служба не є найстаршою у світі, але вона не є й наймолодшою. Йдеться про певну передачу естафети. Як на мене, є позитивним, що посол України наголосив на цьому у присутності досить великого числа представників дипломатичного корпусу з інших країн».

Ухвалений 90 років тому документ встановлював обов''язки Генерального секретарства міжнародних справ, а саме: здійснення міжнародних відносин держави, охорона інтересів українських громадян поза межами УНР, тимчасово – загальне розв''язання міжнаціональних непорозумінь у межах УНР.

Оскільки свято українських дипломатів збіглось із початком Різдвяного сезону в Британії, пан Харченко тепло вітав присутніх зі святами.
XS
SM
MD
LG