Доступність посилання

ТОП новини

Новий уряд – перші кроки


Тетяна Ярмощук Київ, 25 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Тиждень тому Юлія Тимошенко стала Прем’єр-міністром. Як експерти оцінюють перші кроки пані Тимошенко? І чим нинішня Тимошенко відрізняється від Тимошенко 2005 року?

Впадає в очі відсутність гучних заяв та видимої ейфорії від призначення. На початку роботи Кабміну Тимошенко у 2005 році урядовці, принаймні більша їхня частина, демонстрували дружню команду: разом не лише на роботі, але й на ковзанах та в музеях.

Цього разу доводиться відразу братися до справи. До Нового року тиждень, а бюджету немає. Новообрана Прем’єрка й надалі обіцяє повернути гроші вкладним Ощадбанку, а також подбати про безпеку праці шахтарів.

Новий уряд намагається пускати пар у колеса, а не в свисток. Саме цим, на думку політичного експерта Олександра Палія, нинішня команда Тимошенко відрізняється від попередньої зразка 2005 року.

«На відміну від дуже тривалої розкачки, які відбувалася у 2005 році, затягнутого святкування, різноманітних виступів для населення і піар-заходів, які тоді відбувалися, сьогодні все досить практично сконцентровано навколо реальних проблем. І це зрозуміло, оскільки незначна перевага коаліції сьогодні не дає можливості розслабитися», – вважає експерт.

Декларації й перевдягання

Наразі Юлія Тимошенко всіляко намагається продемонструвати, що вона є сильною прем’єркою, проте сьогодні це лише декларація, вважає політолог Кость Бондаренко.

«З одного боку, Юлія Тимошенко працює в умовах, які Мартін Гайдеґер охарактеризував як „буття без прикриття в умовах максимально ризикованого ризику“. Якщо в 2005 році вона могла говорити, що вона є членом команди і що вона є лідером цієї команди виконавців, то на сьогоднішній день вона є лідером частини виконавчої структури влади. Вона може відповідати за соціально-економічний і умовно за енергетичний блок, але в той же час решта блоків: гуманітарний, силовий, юридичний – перебувають під контролем іншої політичної сили», – зауважує політолог.

До того ж теперішня Юлія Тимошенко відрізняється від минулої і зовні. На зміну рукавам-ліхтарикам, широким пелеринам та великим штучним квітам прийшли строгі лінії. Три дні поспіль у білому… І лише дуже уважне око може помітити, що насправді це три різні сукні.

А вихідними у Донецьку на зустрічі з шахтарями лаконічно чорним вбранням, прикрашеним лише маленькою низкою білих перлів, Тимошенко запевняла: вона може змінюватися – і у вбранні, і в керуванні державою.
XS
SM
MD
LG