Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті наступний рік проголосили роком Степана Бандери


Таке рішення ухвалила сесія Івано-Франківської обласної ради. Степан Бандера народився 1 січня 1909 в селі Старий Угринів Калуського району в родині греко-католицького священика. Тут, на його «малій» батьківщині, 17 років як діє історико-меморіальний комплекс.


Таке рішення ухвалила сесія Івано-Франківської обласної ради.

Степан Бандера народився 1 січня 1909 в селі Старий Угринів Калуського району в родині греко-католицького священика. Тут, на його «малій» батьківщині, 17 років як діє історико-меморіальний комплекс.

Реконструкцію комплексу планують завершити до 100-річчя від дня народження Бандери.

В.о. директора комплексу Степан Лесів повідомила: «Негайної реставрації вимагає уціліла хата. Є уцілілі пам’ятки, якими послуговувалася родина у період перебування тут, у Старому Угринові».

За рік музей відвідує 10 тисяч гостей. Окрім реконструкції меморіального комплексу Степана Бандери, хочуть також зібрати тут архівні матеріали з музею визвольних змагань у Лондоні, з Мюнхенського музею, який давно закрився, та від приватних колекціонерів.

Агент КДБ вбив провідника ОУН Степана Бандеру в Мюнхені у 1959 році, коли йому мало виповнитися 50 років.

До 100-річчя Бандери в Івано-Франківську спорудять пам’ятник. Вже цього року в кількох прикарпатських селах такі погруддя встановили.
XS
SM
MD
LG