(RadioSvoboda.Ua) |
Юрій Мірошниченко: «Зростання цін, велика інфляція, розбалансування соціальних стандартів, темпів економічного розвитку. Все це є наслідками тієї політичної кризи, яка була спровокована достроковим припиненням повноважень Верховної Ради 5-го скликання. Ініціатори, які і спонукали Президента достроково припинити повноваження парламенту, зараз отримали результати своєї роботи».
«Принципи діяльності не дуже змінилися»
Втім, і не всі політики «помаранчевого» табору вважають, що дочасні вибори були панацеєю. Політична команда змінилася – це плюс, принципи діяльності залишилися незмінними – це мінус, зазначає Олесь Доній, представник «Нашої України – Народної самооборони».
Олесь Доній: «Шанс був, але як ми бачимо зі складу Верховної Ради, і з практики діяльності і парламенту, і вищих посадовці, то принципи діяльності не дуже змінилися. Ми радіємо від того, що змінилася хоча б політична команда, але в питаннях політичної етики, в питаннях поваги до закону, на жаль, вибори не сильно змінили ситуацію в Україні».
«Заслін від катастрофи» і «очищення від зрадників»
Дострокові вибори в Україні фактично стали заслоном від катастрофи, переконаний політичний експерт Олександр Палій: «Той наступ, який вівся Партією регіонів він, по суті, означав не тільки рух до узурпації влади, але й прямо загрожував незалежності країни. Це було якоюсь мірою очищення. З одного боку, очищення від тих політичних сил, які зрадили своїм обіцянкам. Окрім цього, це було усунення від влади Партії регіонів у якої апетит заслонив всі інші інтелектуальні потуги».
Питання мав, чи не мав Президент право розпускати парламент, залишається відкритим і сьогодні. Єдине, про можна говорити напевно, що ці вибори таки змінили розстановку сил на українській політичній арені: коаліція та опозиція помінялися ролями. До того ж, дочасні вибори-2007 продемонстрували, що влада – це не назавжди. А опозиція – це ще не кінець світу.