Доступність посилання

ТОП новини

Яремче має «мільйонного туриста»


Галина Добош Івано-Франківщина, 2 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Відоме курортне місто Яремче у перший день нового року мешканців і гостей вітало новорічно-різдвяним концертом з нагоди відкриття нового туристичного року. А ще підбивали підсумки акції «Мільйонний турист-2007».

Яремчанці пригадують часи, коли за рік приймали до 2,5 млн. туристів. То була для міста «золота туристична лихоманка». Після розпаду Союзу занепадали турбази і санаторії. Та в останні роки відродилася слава цього карпатського містечка. Особливо після того, як запрацював гірськолижний комплекс «Буковель», що входить в Яремчанську міськраду.

Галина та Алла приїхали в Яремче з Житомира. Враження – це суцільні емоції.

– (переклад з російської) Карпати – чудово! У нас вікна виходять на річку – як ріка шумить, як вона журчить і сніг падає з гілок – це так чудово! Справді, відпочиваєш і душею, і око відпочиває. Усе радує!

– Весь час відчувала якусь таку ейфорію, підвищений настрій. Це таке емоційне збудження. Дійсно, ми ходимо тут і в мене тільки одне слово: «вау», «вау», «вау».


«Стимулюємо кращих екскурсоводів, кращу екологічну стежку, кращого господаря»

Зараз в Яремчі діє понад 40 туристичних закладів, 200 приватних садиб. Місцеві люди заробляють на життя, приймаючи у себе туристів, харчуючи їх, продаючи гуцульські сувеніри. Говорячи про мільйонного туриста, саме на цьому наголошує заступник міського голови Яремчі Ігор Яківчук.

«Яремчанщина цього року дістала 42 відсотки до свого бюджету від туристичної діяльност... Ми сьогодні маємо показники, на які орієнтуємося: інвестиції в Яремчанщину в туристичну галузь 368 мільйонів гривень, в 2002 році – 1 мільйон 680 тисяч. Це вперті цифри, які говорять за себе. Ми маєм сьогодні мільйонного туриста. Друге, ми стимулюємо кращих екскурсоводів, кращу екологічну стежку, кращого господаря», – зазначив Ігор Яківчук.

Відзначили кращих працівників туристичної галузі у семи номінаціях. Мільйонним туристом став мешканець Дніпропетровська, він отримав в дарунок лижі та путівку на 10-денний відпочинок в «Карпатах». А мільйон першим туристом стала родина з Києва з трьома дітьми – теж отримали подароунки і путівки на відпочинок.

Концерт зробили силами прикарпатських митців, не запрошуючи мега-зірок. Завершили свято великим феєрверком.

Вже 30 років зі статусом міста обласного значення

Серед туристів минулого і вже цього року були Президент України Віктор Ющенко з родиною, які приїжджали на 17-й міжнародний гуцульський фестиваль. Новий рік теж зустріли у карпатській резиденції в Гуті, а 1 січня каталися на лижах на «Буковелі», та до Яремчі не заїхали.

Рівно 30 років тому Яремче отримало статус міста обласного значення. Зараз обласну держадміністрацію очолює екс-мер Яремчі Микола Палійчук.
XS
SM
MD
LG