Доступність посилання

ТОП новини

Доля журналістів у 2007 році: вбивства, викрадення, насильство і цензура


Віктор Єленський Київ, 3 січня 2008 (RadioSvoboda.org) - 86 журналістів та 20 людей, які забезпечували роботу медійників, були вбиті упродовж 2007 року. Проскрипційний список оприлюднила вчора міжнародна організація «Репортери без кордонів». Серед загиблих – наш колега, журналіст Радіо Свобода Хаміль Халаф. Вбили було також водія авто, в якому пересувалася по Багдаду інша наша колега, журналістка іракської редакції Радіо Свобода.

Загалом минулий рік був надзвичайно важким для преси в дуже багатьох країнах світу. Щодня – впродовж цілого року! – у світі заарештовували двох журналістів, понад півтори тисячі зазнали фізичних нападів або погроз, 67 журналістів викрали.

Найнебезпечніше – в Іраку

Найнебезпечнішою для журналістів країною лишається Ірак – від 2003 року тут загинуло понад двісті працівників медіа. Це більше, ніж під час війн у В’єтнамі, колишній Югославії, різанини в Алжирі і геноциду в Руанді. Причому журналістів в Іраку вбивають не випадкові кулі чи уламки бомб, на них цілеспрямовано полюють терористи.

Іншими украй небезпечними країнами для журналістів стали минулого року Пакистан і Сомалі. 90% вбивць журналістів залишаються непокараними.

Тиск на інтернет

Минулий рік став також рекордним за ступенем тиску на Інтернет. Тоталітарні і авторитарні режими усвідомили, яку небезпеку несе для них позацензурне Всесвітнє павутиння. Сайти закривали тисячами, а напередодні 17 з’їзду Компартії Китаю впродовж кількох тижнів влада закрила дві з половиною тисячі сайтів, форумів і блогів.

Мабуть, єдина добра новина, яку містить цьогорічний звіт «Репортерів без кордонів», це те, що вперше за останні 15 років не було вбивств журналістів у Колумбії.
XS
SM
MD
LG