Доступність посилання

ТОП новини

Не можна зачиняти Грузії двері до НАТО. Українка Куриленко добре підготовлена для зйомок у фільмі про Джеймса Бонда. (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 9 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська преса продовжує обговорювати намагання Словенії пом’якшити ставлення Брюсселя до членства Сербії в ЄС. Також європейську пресу цікавлять перспективи Грузії в НАТО після того, як більшість грузинів проголосувала за вступ своєї країни до Альянсу. У європейській пресі пишуть і про новий успіх молодої акторки з України – Ольги Куриленко.

Впливова німецька газета «Зюдддойче Цайтунґ» пише про намагання головуючої в ЄС Словенії, на подив партнерів у спільноті, змусити Брюссель «до кінця місяця» підписати з Сербією угоду про стабілізацію та асоціацію, процес підготовки якої був перерваний. Ця угода є фактично першим кроком щодо вступу країни в ЄС. Одного кроку в напрямку підписання цього документа з Белградом Словенія вже домоглася: створена спеціальна робоча група ЄС щодо Сербії, яка має встановити, чи Сербія наближається до ЄС, і виробити поблажливішу політику щодо Белграда. Ця програма включатиме і болюче для Сербії питання співпраці з трибуналом щодо проблем колишньої Югославії. Словенія також домагається, як пише «Зюддойче Цайтунґ», щоб ЄС не розглядав проблему Косова у відриві від балканського контексту.

Опозиція у Грузії може перемогти на парламентських виборах?

Чимало європейських видань аналізують наслідки президентських виборів у Грузії і прозахідні перспективи цієї країни. Так, впливова «Файненшел Таймс» вважає, що серйозних підстав для визнання «масових порушень» на виборах президента країни немає. Газета також зауважує, що опозиція домоглася не лише зниження підтримки населенням Міхеїла Саакашвілі на 40 відсотків, але й має всі можливості перемогти на парламентських виборах весною. А це, на думку «Файненшел Тамйс», лише робить Грузію ще більш демократичною країною.

Інше впливове видання «Вол Стріт Джорнел» публікує думки колишнього прем’єр-міністра Естонії Марта Лаара, який нині є радником Міхеїла Саакашвілі. Так от, Лаар вважає, що Грузії не можна закривати двері до НАТО, тим більше зараз, коли переважна кількість грузинів проголосувала за членство своєї країни в альянсі. Колишній естонський прем’єр попереджає на сторінках «Вол Стріт Джорнел» про небезпеку відмови на саміті НАТО в Бухаресті в отриманні Тбілісі плану дій щодо членства. «Якщо зараз відмовити Грузії, – пише Март Лаар, – це відштовхне не лише Тбілісі, але й інші країни, які прагнуть до демократії».

Східні єдиноборства допоможуть Ользі Куриленко

Лондонська «Дейлі Телеграф» розповідає про новий успіх 28-річної української акторки, колишньої супермоделі, Ольги Куриленко. Газета пише про її нову роль у кіно, тепер вже у знаменитій «бондіаді» за романами Яна Флемінґа, 100 років від дня народження якого тепер відзначають у Великій Британії. «Дейлі Телеґраф» висловлює кілька компліментів на адресу талановитої українки і наголошує, що вона «добре підготовлена для зйомок у гостросюжетному фільмі про Бонда... перед цим півроку Куриленко займалась східними єдиноборствами». Газета також наводить слова акторки про те, що вона «хоче піти слідами Міли Йовович, котра підкорила Голлівуд».
XS
SM
MD
LG