Доступність посилання

ТОП новини

Закарпаття другий рік поспіль має плюсовий приріст населення


Надія Петрів Ужгород, 9 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Закарпатська область за результатами 2006 року єдина в Україні мала плюсовий приріст населення. Підсумки минулого року свідчать про продовження тенденцій. Певною мірою сприяють цьому, на думку місцевої влади, медиків та соціологів, підвищені соціальні виплати на народження дитини. Щоправда, є й інші чинники.

1(RadioSvoboda.Ua)
30-річна ужгородка Надія Місяйло за місяць має народити третю дитину. За свідченнями лікарів, у родині народиться хлопчик, і його вирішили назвати Васильком. Молода мама каже, кожна дитина приносить в дім неабияке щастя. Тому зупинятися на трьох дітях родина Місяйлів не збирається.

Надія Місяйло: «Я з багатодітної родини, мій чоловік також, тому ми вирішили, що також матимемо багато дітей. Це так приємно, коли велика сім’я збирається на свята за столом, коли одні одним допомагають…».

Закарпатські соціологи наголошують, що в області дуже міцні родинні традиції, тому діти, які виходять з багатодітних родин, зазвичай також створюють великі сім’ї.

Поліпшується добробут населення, медичне обслуговування...

«У першу чергу, певна річ, зростанню народжуваності в краї сприяють соціальні виплати, але сприяють цьому й релігійні вірування, й національне розмаїття населення краю», – зазначає соціолог Карпатського центру полінгових досліджень Лариса Зіновійчук.

Закарпатська влада стверджує, що зростанню народжуваності в області сприяє й поліпшення добробуту населення, зайнятість, краще медичне обслуговування.

За офіційною статистикою, нині в Закарпатській області понад 15 тисяч багатодітних сімей, 38 із них виховують 10 і більше дітей. Такою кількістю, стверджує місцева влада, навіть більші за населенням регіони України похвалитися не можуть.
XS
SM
MD
LG