Доступність посилання

ТОП новини

Хто вони бідні та багаті пенсіонери України?


Галина Терещук Львів, 9 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Від 1 січня у пенсіонерів буде більша пенсія. Зараз пенсійні фонди роблять перерахунки. Оскільки у пенсійному законодавстві збільшено коефіцієнт, за яким вираховується пенсійний стаж за кожен рік роботи, – із 1% до 1,2%, а від 1 жовтня – до 1,35%, то середня зарплата тепер становитиме 928 гривень 81 копійку. Відтак пенсії у більшості колишніх бюджетних працівників зростуть у 2-2,5 рази і уже у другій половині січня люди отримають доплату.


Найбільш корумповані в Україні, згідно з різноманітними українськими та міжнародними соціологічними опитуваннями, судді, прокурори, народні депутати є найбагатшими пенсіонерами в Україні. Їхня пенсія становить близько 10 тисяч гривень. Водночас найменші пенсії у працівників сільського господарства. І саме селяни відчують від уряду найменшу доплату до пенсії. На Львівщині мешкає 700 тисяч пенсіонерів, 550 тисяч матимуть більші пенсії навіть у 2 – 2,5 рази, близько 80 тисяч пенсіонерів області уже отримують доволі високі пенсії, від 2500 до 5600 гривень. Це держслужбовці, силовики, журналісти державних ЗМІ, люди, відзначені різноманітними званнями та нагородами.

Значне підвищення пенсії мають відчути колишні лікарі, вчителі, гірники, останні мали б отримувати по 5000 – 5600 гривень, залежно від трудового стажу. Для прикладу, вчителька зі стажем 45 років, яка отримує сьогодні 499 гривень, у січні матиме – більше півтори тисячі гривень. Про це заявила Зінаїда Берік, заступник начальника управління Пенсійного фонду у Львівській області. Перерахунку підлягають усі трудові пенсії.

Зінаїда Берік: «Якщо показник середній більше 1,5, то пенсія збільшується суттєво на 300-400 гривень, хто має менший коефіцієнт, це агропромисловий комплекс, то підвищення пенсії буде дещо менше».

Надбавки до пенсії отримають «діти війни» і жертви нацистських переслідувань

Вперше надбавки до пенсії – 10% отримають «діти війни», це люди народжені від 1 вересня 1927 до 1 вересня 1945 року; і жертви нацистських переслідувань.

До останньої категорії належить і пані Марія, яку в роки війни забрали у німецький концтабір: «У мене невеликий трудовий стаж, 20 років працювала на панчішній фабриці, працювала і на будівництві, знаю всі роботи. Моя пенсія сьогодні 800 гривень. Ті пільги, які я маю при оплаті квартири, і більша пенсія — мені б вистачило на життя, одяг є, взуття є, скільки мені вже треба...»

Незначне підвищення пенсій відчують 20 тисяч багатодітних матерів в області, пенсіонери-військовослужбовці та чорнобильці. Усі перерахунки пенсій здійснюються автоматично і пенсіонерам немає потреби звертатись у пенсійний фонд. Нові відомості вони отримають у другій половині січня.
XS
SM
MD
LG