Доступність посилання

ТОП новини

Ревізія «Нафтогазу» розпочинається


Тетяна Ярмощук Київ, 10 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Кабінет Міністрів створив міжвідомчу комісію, яка перевірятиме діяльність цієї компанії за останні сім років. А керівник «Нафтогазу» заявляє про величезні збитки компанії.


За підсумками 2007 року, збитки «Нафтогазу» сягнули 5 мільярдів гривень, заявляє керівник компанії Олег Дубина. Тож Кабінет Міністрів створив міжвідомчу комісію, яка перевірятиме діяльність компанії за останні сім років.

«Ми розпочали роботу на оздоровлення фінансової та професійної діяльності корпорації НАК „Нафтогаз України“. Ми обов’язково заслухаємо доповідь керівника „Нафтогазу“ з аналізом роботи компанії за останні сім років. І ви подивитеся в динаміці, що зробили з найпотужнішою газотранспортною системою України. Ми перебували, можливо, у декількох тижнях від того, щоб раз і назавжди втратити нашу потужну власність, яка має геополітичне значення», – заявила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

До нинішньої ситуації «Нафтогаз» привела ціла низка причин, які накопичувалися кілька останніх років, вважає експерт з енергетичних питань Іван Діяк.

«Із кожним роком було все більше і більше податкове навантаження на НАК. Збільшувалися і рентні платежі. Також нерозрахунки тепловиків за спожиту енергію – мільярд з лишком боргу за газ. Окрім цього, на українському ринку є компанія „Укргаз-Енерго“. Ті прибутки, які б мав брати „Нафтогаз“, практично отримує „Укргаз-Енерго“», – вважає експерт.

Поради колишнього керівника

Щоб уладнати ситуацію, урядовці мають насамперед надати гарантії кредиторами «Нафтогазу», що їхні кошти не пропадуть, вважає колишній керівник цієї компанії Олексій Івченко.

«Щоб кредитори наразі не пред’являли „Нафтогазові“ дефолт. Тому що міжнародний аудит за 2006–2007 роки не проведений у „Нафтогазі“, а отже, кредитори з нового року починають пред’являти дефолт. Це питання без уряду не врегулюється», – застерігає колишній керівник компанії.

А окрім цього, на думку Івченка, уряд має скасувати постанову попередників, яка дозволила компанії «Укргаз-Енерго» збирати кошти за транспортування газу українською територією.

Завершити перевірку фінансового стану «Нафтогазу» планують до лютого.

«Нафтогаз» є найбільшою державною нафтогазовою компанією України, підприємства якої видобувають понад 97% газу і нафти в країні. Компанія займається розробкою родовищ, видобуванням нафти і газу, їхнім транспортуванням, а також реалізацією нафтопродуктів через власну мережу АЗС.
XS
SM
MD
LG