Доступність посилання

ТОП новини

«Наше Різдво»: українська традиція та world music


Богдана Костюк Київ, 10 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні у Києві відбудеться музичне дійство під назвою «Наше Різдво»: українські обряди представлять провідні українські музиканти, співаки і гурти. І вперше українські колядки виконуватиме знаний американський гітарист Ал ді Меола.

Українське Різдво сповнене містичних традицій і музичних дійств, які на сцені київського Палацу спорту відтворює режисер Михайло Крупієвський. За його словами, художньо-музична акція «Наше Різдво» – це своєрідний Святвечір, де в одному дійстві об’єднуються традиції та обряди усієї України.

Виконавці обрядових пісень – гурти «Плач Єремії» та «Пікардійська терція», народні хори, Олег Скрипка і ще з десяток музичних колективів та окремих виконавців.

«Родзинкою» музичного Святвечора стане дует українського бандуриста Романа Гриньківа та американської зірки world music Ала ді Меоли, які познайомились на одному з музичних фестивалів у Бельгії десять років тому.

Містика української народної музики об’єднує людей

І, як каже сам Роман Гриньків, знайомство переросло у справжню творчу співпрацю.

«Він запросив мене, я приїхав – ми зробили альбом Winter Nights – „Зимові ночі“. Я розповідав, що кожен обряд, такі, як Різдво, – для нас це ціла вистава, ціла традиція. І ді Меолі це дуже подобається, бо він звідти бере матеріал для своїх аранжувань, для творчості. І він пішов на цю ідею – щоб зробити бандурні сольні інтерлюдії», – згадує Роман Гриньків.

Ал ді Меола в інтерв’ю американському Music Channel свою участь у київському дійстві пояснив просто: музикант хоче відкрити для себе містику української народної музики, яка здатна об’єднувати людей.

Нинішньому дійству передували Різдвяні концерти і «Вечорниці» Олега Скрипки. Тож є сподівання, що обряди та музичні дійства з часом стануть значними подіями культурного життя України.
XS
SM
MD
LG