Доступність посилання

ТОП новини

Джордж Буш: Ізраїльсько-палестинської мирної угоди можна досягти впродовж року


Президент США провів сьогодні переговори з палестинським лідером Махмудом Аббасом у місті Рамаллі на Західному березі Йордану. Учора в Єрусалимі американський лідер провів переговори з керівництвом Ізраїлю.

Президент США провів сьогодні переговори з палестинським лідером Махмудом Аббасом у місті Рамаллі на Західному березі Йордану.

Буш сказав, що мирну угоду можна буде підписати до завершення його президентського терміну.

Цей термін збігає в січні наступного року.

На спільній прес-конференції з Аббасом Буш заявив, що і ізраїльське, і палестинське керівництво розуміє важливість того, щоб «демократичні держави жили біч-о-біч» у мирі. Він висловив упевненість, що обидві сторони зроблять необхідний, хай і непростий, вибір.

Американський керівник при цьому закликав Ізраїль не вдаватися до заходів, які підривали б сили безпеки палестинського Президента.

Візит відбувається за охорони тисяч працівників палестинської поліції через погрози ісламістських радикалів влаштувати Бушеві «несподіванку».

Це перший візит Джорджа Буша як Президента США до Ізраїлю й палестинських територій у намаганні забезпечити ізраїльсько-палестинську мирну угоду до закінчення його терміну в січні наступного року.

Учора в Єрусалимі американський лідер провів переговори з керівництвом Ізраїлю.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Егуд Ольмерт заявив на спільній прес-конференції, що його країна зробить усе можливе для реалізації мирного плану «Дорожня карта», який передбачає створення незалежної палестинської держави.

Водночас, за словами Ольмерта, мир можливий тільки за умови припинення терору.

Ізраїль вимагає від палестинського керівництва покласти край насильству проти ізраїльтян, серед того й ракетним обстрілам ізраїльської території зі Смуги Гази, яку Махмуд Аббас не контролює від захоплення її радикальним угрупованням «Хамас» у червні минулого року.

Президент США здійснює поїздку країнами Близького Сходу. До 16 січня він має відвідати Кувейт, Бахрейн, Саудівську Аравію, Об’єднані Арабські Емірати і Єгипет.
XS
SM
MD
LG