Доступність посилання

ТОП новини

На Донеччині черги біля Ощадкас стоять до 4-ї ранку


Тарас Москалюк Донецьк, 10 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Мешканці Донеччини стають у чергу за радянськими вкладами. У деяких містах області люди здають необхідні документи до четвертої години ранку. Подібна ситуація і у місті Дружківка на півночі Донеччини.

Невеличке містечко Дружківка налічує близько 50 тисяч мешканців. Більше половини з них – люди похилого віку. Нині складається реєстр вкладників міста. І щоб потрапити до нього, сотні людей поспішають до ощадкас. Утворилися великі черги. Приміщення кас не можуть прийняти всіх охочих. Тому стоять люди, здебільшого пенсіонери, на вулиці у 10-градусний мороз.

Мешканка Дружківки Любов Бравкова встигла здати документи о десятій вечора 9 січня. Та й то за допомогою подруги, яка працює в Ощадному банку. Про свої «вкладницькі» пригоди вона розповіла: «Ніхто нічого не говорить, коли виплачувати будуть... Забрали всі документи, дали номерок, зареєстрували, що я здала 9 січня документи. Сказали, що повідомлять додатково. Записали номер телефону домашнього. Люди стають у чергу і стоять до четвертої ранку. До четвертої у них приймають документи, а потім оператори обробляють те, що вони зібрали».

Любов Бравкова найближчим часом сподівається отримати першу тисячу гривень. На рахунку у неї залишатиметься ще півтори. Коли отримає другу частину і як її використовуватиме, ще не знає.

Голова Донецької облдержадміністрації Володимир Логвиненко пропонує використовувати подібні залишки на рахунках вкладників як депозити або як засіб розрахунку за комунальні послуги. І зараз фахівці обладміністрації розробляють нормативну базу для використання цих грошей.
XS
SM
MD
LG