Доступність посилання

ТОП новини

Європейські культурні столиці єднають Європу


Наталія Вікуліна Брюссель, 11 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська культурна столиця – цей проект має на меті посприяти єднанню народів Європи.

Проект з’явився за ініціативою Меліни Меркурі, грецької акторки, яка в 1980–90-х роках була міністром культури Греції. Її задум підтримали на Раді міністрів Євросоюзу 1985 року. Від того часу ідея Європейської культурної столиці набувала дедалі більшої популярності.

Якщо те чи інше місто в Європі здобуло цей титул, воно організовує культурні події, які відрізняються своєю масштабністю. Як правило, в заходах Європейської культурної столиці беруть участь митці найвищого рівня.

За понад 20-річну історію існування проекту Європейськими культурними столицями стали найрізноманітніші міста Євросоюзу: італійська Генуя та грецький Патрас, шведська столиця Стокгольм та португальське місто Порту. А 2000 року, ще до прийняття до Євросоюзу центрально- і східноєвропейських країн, розширився і перелік міст, що стають європейськими культурними столицями.

Відкрили цей перелік Краків і Прага, а минулого року культурною столицею було разом із Люксембургом і румунське місто Сібіу. Наступного року європейськими культурними столицями стануть міста з Австрії і Литви.

Всі міста, яким випала честь стати європейськими культурними столицями, переслідували головну мету: показати багатство і розмаїття європейських культур, краще ознайомити людей із культурою різних країн Європи, підтримати відчуття спільної європейської долі.
XS
SM
MD
LG