Доступність посилання

ТОП новини

Олександр Медведько: Генпрокуратура наразі не може продовжити розслідування кримінальних справ щодо Цушка через оскарження їх в судах


Про це Генпрокурор України заявив у суботу на прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів.


Про це Генпрокурор України заявив у суботу на прес-конференції в Києві, відповідаючи на запитання журналістів.

«Ми фактично не маємо можливості розслідувати кримінальні справи стосовно Василя Цушка, оскільки фактично не можемо забрати їх з суду», – сказав Олександр Медведько, пояснивши при цьому, що ці справи знаходяться та оскаржуються сторонами або в судах першої інстанції, або в апеляційному суді.

Останній розгляд справ, за його словами, мав відбутися 9 січня. Але їхній розгляд був знову відкладений.

«Як тільки заберемо (справи з суду), будемо їх розслідувати», – запевнив Генпрокурор.

14 червня Печерський райсуд Києва за скаргою адвоката Василя Цушка скасував постанову про порушення 4 кримінальних справ, пов''язаних із захопленням будівлі Генпрокуратури 24 травня, у тому числі і щодо на той час керівника МВС. Рішення про скасування постанов про порушення кримінальних справ Печерський суд ухвалив на підставі того, що при їх винесенні не було проведено відповідну дослідчу перевірку.

У провадженні Генпрокуратури залишалася ще одна, п''ята кримінальна справа, порушена одним зі слідчих Головного слідчого управління Генпрокуратури за фактом захоплення цього відомства.

25 червня Генпрокуратура оскаржила в Апеляційному суді Києва рішення Печерського райсуду про скасування постанови, виданої на той час в.о. генпрокурора Віктором Шемчуком, про порушення кримінальної справи щодо Василя Цушка.

21 листопада Апеляційний суд скасував рішення Печерського райсуду, яким було закрито кримінальні справи щодо Цушка.

10 грудня Печерський райсуд залишив без задоволення скаргу адвоката Юрія Кришмарела в інтересах Василя Цушка на постанови В.Шемчука від 24 травня про порушення низки кримінальних справ щодо подій у Генпрокуратурі.

Скарга Юрія Кришмарела була розглянута повторно, на підставі рішення Апеляційного суду Києва, який 21 листопада скасував рішення Печерського райсуду від 14 червня.
XS
SM
MD
LG