Доступність посилання

ТОП новини

Джордж Буш різко критикує Іран і сподівається на демократію на Близькому Сході


Сергій Драчук Прага, 14 січня 2008 (RadioSvoboda.ua) – Джордж Буш назвав Іран «провідною державою – спонсором тероризму» і заявив про відданість США демократичному Близькому Сходові. Президент США виступив учора з промовою в Об’єднаних Арабських Еміратах у перебігу поїздки низкою країн регіону.


Виступаючи в Абу-Дабі, Джордж Буш заявив, що дії керівництва Ірану «загрожують безпеці всіх держав».

«Іран сьогодні, провідна в світі держава, – спонсор тероризму. Вона надсилає мільйони доларів екстремістам по всьому світі, тоді як її власний народ зазнає репресій і економічних труднощів удома», – заявив Президент США.

За словами американського керівника, Іран підриває сподівання на мир у всьому регіоні тим, що надає зброю талібам в Афганістані, шиїтським повстанцям в Іраку і повстанцям у Лівані.

А ще офіційний Тегеран нехтує Організацією Об’єднаних Націй і дестабілізує регіон тим, що не відкриває дані про свою ядерну програму, заявив Буш.

США хочуть бути найліпшим другом Ірану

Він додав, що «культурно багатий і талановитий» народ Ірану має право на владу, яка дослухалася б до бажань цього народу.

«Надійде день, коли народ Ірану матиме владу, яка встановить свободу й справедливість, і Іран приєднається до спільноти вільних народів. І коли цей день настане, в нього не буде кращого друга, як Сполучені Штати Америки», – заявив Буш.

Президент США також говорив про «справжню, міцну й тривалу» відданість Америки розвиткові демократії на Близькому Сході і пообіцяв, що його країна не віддасть країни регіону «на поталу терористам чи екстремістам».

Близький Схід – усі переходьте на демократію!

Буш привітав демократичні реформи, які здійснюють у деяких країнах Перської затоки. Він закликав і інші близькосхідні держави прийняти демократію.

«Ми знаємо, що демократія – це єдина форма влади, яка ставиться до особистостей із тією гідністю і рівністю, яка їм належить по праву. Ми знаємо з досвіду, що демократія – це єдина система влади, яка забезпечує тривалий мир і стабільність», – заявив Президент США.

За його словами, Сполучені Штати не мають у регіоні територіальних претензій, а лише прагнуть «нашої спільної безпеки і вашої свободи».

У перебігу своєї більш як тижневої подорожі Джордж Буш уже побував в Ізраїлі і на палестинських територіях, у Кувейті й Бахрейні – в останньому це був перший приїзд Президента США.

У подальшій програмі його поїздки Саудівська Аравія та Єгипет.

Об’єднані Арабські Емірати, де Буш перебував учора й де він так різко критикував Іран, є головним торговельним партнером Тегерана.
XS
SM
MD
LG