Доступність посилання

ТОП новини

450 депутатів та 600 законопроектів


Тетяна Ярмощук Київ, 14 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Перша сесія парламенту шостого скликання триватиме на тиждень довше, ніж планували. За цей період депутати планують ухвалити низку законопроектів та кадрових призначень.

Депутатські канікули відкладаються. Сьогодні на погоджувальній раді парламентарі вирішили продовжити роботу першої сесії до 25 січня включно.Додатковий тиждень народні обранці муситимуть попрацювати у комітетах. Нині на розгляд парламенту подали понад 600 законопроектів, які необхідно розглянути у комітетах.

За словами голови Верховної Ради Арсенія Яценюка, 15 січня депутати зберуться, щоб розглянути питання про механізм роботи Верховної Ради: «З середи до четверга комітети Верховної Ради розглянуть першочергові законопроекти, внесені Президентом України. Далі, в п‘ятницю, ми розпочнемо з години запитань до українського уряду. І розглянемо в тому числі кадрові питання і питання дострокового припинення повноважень народних депутатів України. Наступний тиждень знову відформатування роботи в комітетах. І в наступну п’ятницю закриття першої сесії Верховної Ради, з прийняттям тих законопроектів, які будуть розглянуті комітетами Верховної Ради».

БЮТ та президентський законопроект про Кабмін

Серед сімнадцяти законопроектів, які подав до парламенту Президент, найзнаковішим є проект Закону про Кабінет Міністрів. Юлія Тимошенко уже заявила, що цей законопроект зменшує повноваження уряду. Тож представники БЮТу кажуть, що будуть вносити свої правки. Андрій Шкіль:

«Проекту, який був перероблений Секретаріатом Президента і поданий до Верховної Ради, ми ще не бачили. Звичайно, будемо правити той законопроект, який запропонував Президент. Також готувався законопроект від коаліції. Тож будемо дивитися, де які розбіжності існують чи не існують, і будемо голосувати. Просто питання в тому, що не можна, використовуючи ідею балансу влади, знову у якоїсь влади забирати, а якійсь владі віддавати».

Законопроект про Кабінет Міністрів буде ухвалений, і на поступки доведеться йти саме Блоку Юлії Тимошенко, переконаний політичний експерт Сергій Таран.

«Він би, можливо, і не пішов на ці поступки, якби не те, що цей закон був поданий дуже рано. Юлія Тимошенко ще не встигла себе зарекомендувати як ефективний Прем’єр-міністр. Якби їй вдалося це зробити, і думка про ефективність уряду Тимошенко та самої Прем’єрки була консенсусно сприйнята громадянами України, то тоді, звичайно, БЮТ міг би висувати більш категоричні вимоги щодо нового закону. А саме те, що він уже заявлений, означає, що доведеться на нього погоджуватися».

Чи вдасться коаліції ухвалити усе намічене, зважаючи на кількісну перевагу у два голоси? Партія регіонів заявила, що не братиме участь у голосуванні. Залишається сподіватися на солдатську дисципліну коаліціянтів та на Блок Литвина і КПУ, які вже заявили, що голосуватимуть за деякі кадрові призначення.
XS
SM
MD
LG