Доступність посилання

ТОП новини

Посол Росії застерігає про наслідки можливого вступу України до НАТО і агітує за вступ України до ЄЕП як її шлях до ЄС


Росія «буде змушена переглянути» відносини з Києвом, якщо Україна вступить до НАТО, заявив Віктор Черномирдін в інтерв’ю журналові «Україна». Посол не став критикувати бажання Києва вступити до Євросоюзу, але висловив думку, що здійсненню цього бажання сприяв би вступ України до єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю і Казахстаном.


Росія «буде змушена переглянути» відносини з Києвом, якщо Україна вступить до НАТО, заявив Віктор Черномирдін в інтерв’ю журналові «Україна».

За його словами, Москва не хоче переглядати ці відносини, але водночас не говорить Україні не вступати до Північноатлантичного союзу, а лише пояснює свою негативну позицію щодо такого можливого кроку і його можливі наслідки для України «на всіх рівнях».

Посол не став критикувати бажання Києва вступити до Євросоюзу, але висловив думку, що здійсненню цього бажання сприяв би вступ України до єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю і Казахстаном.

За словами Черномирдіна, спільне вирішення економічних проблем у ЄЕП дасть Україні можливість швидше підготуватися до того, щоб її прийняли до ЄС.

Думки Віктора Черномирдіна з цього інтерв’ю поширило в понеділок посольство Росії в Києві.

Україна бере участь у створенні єдиного економічного простору чотирьох країн – учасниць СНД з самого початку в 2003 році. Київ наполягає на створенні в межах цього об’єднання зони вільної торгівлі без обмежень і винятків, проти чого виступає Москва. Натомість Україна не згодна на вимоги Росії створити в ЄЕП єдиний митний простір і наднаціональні органи, які обмежили б її суверенітет.

У Європейському Союзі вже заявляли, що деякі пропоновані елементи ЄЕП, такі, як єдиний митний простір, несумісні з ідеєю вступу членів цього об’єднання до ЄС, і участь у них України виключила б можливість її вступу до Євросоюзу.

Україна також прагне вступити до НАТО, коли буде готова до цього. Одним із елементів такої готовності має стати широка інформаційна кампанія про суть Північноатлантичного союзу для громадськості, щоб змінити старі стереотипи про НАТО ще з радянських часів і уможливити вступ України через підтримку цього вступу на референдумі.
XS
SM
MD
LG