Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровському СІЗО облаштували двомісні камери-люкс


Керівництво слідчого ізолятора повідомило, що відтепер такими буде третина камер у закладі.

Керівництво слідчого ізолятора повідомило, що відтепер такими буде третина камер у закладі.

Втім, тут розташували тільки десяту частину з тих, хто перебуває в ізоляторі.

Головний критерій відбору – добра поведінка. Решта ув’язнених утримується, як і раніше, у звичайних камерах, у деяких – одночасно мешкає по 30 і більше людей.

До приміщень, в яких чекають на вирок по кілька десятків осіб, журналістів не пускають. Керівництво СІЗО презентувало тільки ті камери, де, як кажуть, умови мешкання вже наближені до європейських.

У Дніпропетровському слідчому ізоляторі зараз загалом перебуває майже дві з половиною тисячі заарештованих. Близько семисот з них вважаються особливо небезпечними.

За офіційною інформацією правоохоронців, торік із дніпропетровського СІЗО до прокуратури надійшло 17 тисяч звернень, проте серед них не було скарг на умови утримання. Тим часом Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова нещодавно заявила, що в Україні з’явилась тенденція до збільшення смертності в слідчих ізоляторах. Зокрема, за її словами, кількість смертельних випадків зросла в СІЗО Київської, Донецької і Харківської областей. А за 10 місяців минулого року в двадцяти СІЗО країни померли 96 ув''язнених.
XS
SM
MD
LG