Доступність посилання

ТОП новини

Страйк дрібних підприємців проти політики президента Лукашенка (білоруська преса)


Валерій Каліновський Мінськ, 15 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні в Білорусі завершився двотижневий страйк дрібних підприємців на знак протесту проти політики президента Лукашенка стосовно малого бізнесу.За словами лідерів, страйкувало близько 50 відсотків індивідуальних підприємців. Тим часом протистояння влади та підприємців у Білорусі триває. Що пише на цю тему білоруська преса, офіційна та незалежна?

Газета адміністрації президента Білорусі «Бєларусь сєгодня» несанкціонований мітинг трьох тисяч підприємців у центрі Мінська, який відбувся 10 січня, назвала акцією агресивної молоді та представників політичних партій. За фактом цих безпорядків порушена кримінальна справа, її організатори та активні учасники вже відбувають по 15 діб адміністративного арешту. Ведуться допити, пише газета.

Міністерство юстиції Білорусі після цієї акції подало до Верховного суду позов про закриття організації підприємців «Перспектива». Крім того, воно вимагає пояснень від керівництва опозиційних партій, представники яких брали участь у цій акції. Партіям теж може загрожувати закриття, про це пише президентська газета «Бєларусь сєгодня».

Незалежна газета «Наша ніва» подає думку лідерів підприємницького руху Білорусі, які заявляють, що в разі закриття організації «Перспектива» будуть створювати свою партію, або приєднаються до однієї з існуючих опозиційних партій. І Білоруський народний фронт уже запросив актив підприємницького руху до своїх лав.

Газета «Наша ніва» нагадує, що білоруські підприємці призначили нову акцію протесту в центрі Мінська на 21 січня. З цим пов''язані останні арешти активістів підприємницького руху та тиск на їхню організацію. Зокрема сьогодні до 15 діб засудили Алєся Тавстику, лідера мінських індивідуальних підприємців.

Але на думку інших активістів малого бізнесу, репресії не зупинять їхній спротив. Лідер кампанії «За вільний розвиток підприємництва» Віктор Горбачов зокрема переконаний, що дрібний бізнес останнім часом почули, але його проблем не вирішили. Тому він буде далі протестувати.
XS
SM
MD
LG