Доступність посилання

ТОП новини

Українська влада стає дорожчою. Чому? І звідки беруться кошти на її утримання?


           Слухати:Щоб зберегти аудіо-файл на Ваш комп''ютер для подальшого прослуховування, слід натиснути правою кнопкою мишки на лінку «завантажити» та вибрати «Save Target As...» або «Зберегти Об''єкт Як...» та вказати місце для збереження файлу. Після завантаження відкрийте його, двічі клацнувши на ньому мишкою.

Ведуча: Юлія Жмакіна
Гості Свободи: Юрій Кармазін – народний депутат (НУНС); Владислав Лук’янов – народний депутат (Партія Регіонів)

(Скорочена версія. Повну версію “Вечірньої Свободи” слухайте в аудіозапису.)

Юлія Жмакіна: Зняти пільги з депутатів, чиновників, наблизити їхні зарплати і пенсії до людей звичайних – одне з найпопулярніших гасел передвиборчих часів, причому усіх без винятку політичних сил.

Але рядки в бюджеті свідчать про інші тенденції. Так у кошторисі на цей, 2008 рік, на 59% збільшене фінансування Президента і його канцелярії. На їхні потреби в цьому році виділяється 1 236 тисяч гривень.

Більше грошей виділили собі і ВР на 133 мільйони, і уряд так само — на 121 мільйон більше.

Виникає запитання, що з роками красивих гасел не меншає, а більшає, що не може бути такого великого розриву між українцями пересічними і ось цією кастою, яка робиться фактично недоторканною?

Шановні гості, як ці рядки з’являються, зокрема, як вони з’явилися у бюджеті 2008 року? Що вам відомо про елементарну технологію? Юрій Кармазін: Ми маємо бути надзвичайно відповідальними, відповідати за кожну цифру.

Зараз прозвучали абсолютно некоректні цифри щодо підвищення рівня утримання ВР. Чому? Я пояснюю. Мої опоненти, Партія регіонів і їхня коаліція вкупі з комуністами і соціалістами, довели країну до рівня 16,6% інфляції по грудні.

Таким чином для того, щоб на попередньому рівні фінансувати орган законодавчий влади як попереднього року, він мав би мати добавок хоча б 16,6%. Так як і люба організація, тобто школа, вищий навчальний заклад чи орган медичний, чи військо українське.

Так от, уряд Януковича заклав у цей бюджет, найгірший бюджет за всі часи незалежності, запроектували 4,5 всього росту. Тобто, при такій інфляції мінусова, зрозуміло.

Так точно планувалося робити і по ВР. Тобто, підняти і Президенту не на 59%, Секретаріату Президента, а на 45%. Це по-перше.

По-друге. Що туди йде? Туди закладене Державне управління справами, туди закладено ремонт лікарні, яка загальноукраїнського значення, і так далі.

Тобто, ми так трошки некоректно цифри висмикуємо. Я хотів би, щоб ми це коректніше робили.

І тепер скажу щодо того, що ми в даному випадку досягли. Ми обіцяли, що ми збільшимо бюджет. І ви бачите, який сьогодні бюджет. Сьогодні бюджет рекордну цифру має. Рекордну! Повторюю: 215 мільярдів! Ніколи такої суми не було! Це перше.

Давайте подивимося, чи збільшився прожитковий мінімум на одну особу? Так, збільшився. І сьогодні Президент зустрічався з фракцією НУНС три години, він ставив задачу і говорить: давайте думати, як забезпечити вихід з того тупика, куди нас довели зараз, бо 8,5 мільярда ми винні обігових коштів, які витягнули неповернутого податку на додану вартість. Це 8,5 мільярдів!

Бачите, пане Кармазін, Ви зараз казали про покриття, зокрема, витрат на ВР, покриття оцієї інфляції. Так?

Юрій Кармазін: Так я стверджую, що на ВР менше, ніж за минулий рік покладено.

Безумовно. Але цікаво, що Ви апелюєте саме оцим, що покрити треба оцю інфляцію. Але як бути з усією країною?

Юрій Кармазін: Отак і всіх у країні покривати. А всій Україні передбачається покривати інфляцію. А як же Ви думали? Тому я і сказав, що мають бути принципи. Чому ми і стверджуємо, що цей бюджет ще треба буде доробляти, доопрацьовувати, тому що тій же армії на 4,5 підняли, а треба по такому алгоритму йти, щоб на цьому рівні залишити, треба 16,6 було б. Правда? І так же іншим галузям треба було б підняти.

І подивіться серйозні здобутки: підвищили стипендії людям, дали гроші при народженні і так далі...

Тобто, з Ваших слів можна сказати, що розрив не збільшується між обранцями, чиновниками...?

Юрій Кармазін: Зменшується, тому що зарплата, яку вони собі встановили, не збільшилася.

Але чому не знищили, чому випало... 100 законів змінили. Ви знаєте? Одночасно! 100 законів! Потім вилучили закон про статус. Чому? Бо людей на другий день треба було виселяти з готелів.

Пане Лук’янов, на Вашу думку, зменшується чи збільшується ось ця відстань в пільгах, зарплатах, пенсіях між українцями і теж українцями, але обраними (в даному випадку слово «обраний» в лапках і без лапок)?

Юрій Кармазин
Владислав Лук’янов: На жаль, правду про бюджет і державні фінанси ви можете почути зараз тільки від опозиції, тому що політичні сили, які зараз представляють владу, а це і більшість в парламенті, і уряд, і Президент – все це є гравці однієї політичної команди, які грають разом один на одного, як у байці кажуть, «кукушка хвалит петуха за то, что хвалит он кукушку». Саме цим пояснюється збільшення витрат на Секретаріат Президента. Збільшення майже в рази витрат нічим не пояснюється.

Тільки для окозамилювання там десь є невеличкі витрати. Якщо брати у відсотках, то менше 5% на якісь соціальні проекти, якими можна прикриватися і показувати громадянам, що нібито щось робиться для них.

Я хотів би сказати, що це неправда, що не збільшується розрив. Ми бачимо, що розрив збільшується. Це кричуще збільшення прірви між простим населенням і владою. Тому саме Партія регіонів наполягала і наполягає, що зарплата депутата повинна бути прив’язана до середньої зарплати в Україні. Тільки в цьому разі народні обранці будуть відчувати хоч якийсь зв’язок з виборцями, які за них проголосували.

Ми пам’ятаємо, що найбільші виплати і збільшення виплат держслужбовцям зробив перший уряд Юлії Тимошенко, і він продовжує цю ситуацію зараз.

Я ще хотів би нагадати одну річ, що коли уряд Януковича передавав повноваження уряду Тимошенко, на рахунках Державного казначейства, на рахунках уряду було більше 20 мільярдів гривень. Це були величезні залишки коштів, і фінанси держави були в нормальній ситуації.

Юрій Кармазін: Це коли таке було?

Владислав Лук’янов: Якщо Ви не володієте інформацією, то перевірте цю інформацію, перевірте стан фінансів на перше голосування на 12 грудня і перевірте збільшення фінансів на 18 грудня.

Саме ці гроші, які заробив Янукович, зараз уряд Тимошенко має можливість роздавати населенню.

Ну, це перекидання м’яча з поля на поле, пане Лук’янов.

Владислав Лук’янов: Але якщо подивитися на бюджет, то ми бачимо, що тих коштів, які закладені в бюджеті, які забезпечені реальними фінансами, не вистачить на виплату. Я думаю, що будуть якісь кризові кроки.

Пане Кармазін, це правда, що не вистачить?

Владислав Лук’янов: Ну, закладено тільки 20 мільярдів, якщо навіть по великому рахунку казати, а виплати нараховуються навіть на цей рік на рівні 25 мільярдів, тобто ми вже бачимо 5 мільярдів дефіциту.

Але якщо подивитися структуру надходжень, то ми бачимо, що 12 мільярдів, які закладені в структуру цих 20 мільярдів, вони не забезпечені нічим, крім забаганок.

Юрій Кармазін: Мій опонент зараз апелює до однієї цифри, до тих 20 мільярдів, які закладені і складаються з кількох цифр: 6 мільярдів, які передбачені бюджетом, живими грошима цього року, і інші кошти, які поступлять в процесі приватизації. Тобто, звужуватись з 215 мільярдів тільки до цих 20, ну, мабуть, не можна. Це перше.

Друге. Цей уряд, який пішов, вважають, що то трагедія для українського народу, що він пішов, а насправді то щастя, бо цей уряд залишив борги, забравши наперед податок на додану вартість з підприємств майже на півроку.

По Одесі... Це ж треба в Одесу прислати 80 чоловік податківців. Звідки? З Донецька, з Луганська фахівці прийшли: «А де тут гроші отримувати?» І почали молотити. І намолотили на 5 місяців наперед, набрали грошей...

(Скорочена версія. Повну версію “Вечірньої Свободи” слухайте в аудіозапису.)

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG