Доступність посилання

ТОП новини

Депутати не зійшлись у земельному питанні


Тетяна Ярмощук Київ, 16 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення не продовжили до 2010 року. Для ухвалення відповідного законопроекту у парламентарів не вистачило голосів.


Верховна Рада відмовилася продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення до 2010 року. За відповідний законопроект, запропонований Блоком Литвина, проголосували 187 народних депутатів. Не підтримали парламентарі і проект закону в редакції комуністів.

«Не було ніякої необхідності ухвалювати це законопроект»

У цьому переконаний представник Блоку Юлії Тимошенко Анатолій Семинога: «У бюджеті є така норма, що ринок землі повинен почати діяти лише тоді, коли будуть підготовлені усі необхідні документи. Коли буде підготовлений кадастр, коли будуть ухвалені необхідні закони, коли буде проведена інвентаризація землі, коли буде створена іпотечна система, коли будуть ухвалені відповідні закони, які будуть дозволяти лише громадянам України купувати цю землю. Тому йдеться про те, що на сьогоднішній день мораторій діє, але він діє до того періоду, допоки будуть відпрацьовані ринкові механізми продажу, застави та інших господарських дій із землею».

«Не можна зараз продавати землю»

Представники ж Блоку Литвина вважають, що проблема із продажем землі стоїть сьогодні надзвичайно гостро. Олег Зарубінський: «На сьогоднішній день діє норма, яка за наполяганням Блоку Литвина була включена до державного бюджету на 2008 рік, що до моменту ухвалення законів про ринок землі та про державний земельний реєстр не можна продавати землю. Але ми прекрасно розуміємо, що проблема стоїть так, чи залишиться щось сьогодні в українській державі, якісь реальні ресурси, чи це стане здобиччю латифундистів, яких сьогодні у парламенті достатньо».

Наприкінці ж 2006 року Верховна Рада подолала мораторій Президента на продаж землі сільськогосподарського призначення. Натомість Віктор Ющенко вважає, що саме мораторій на продаж землі є причиню корупції на земельному ринку.

В Україні понад 60 мільйонів гектарів землі, більше 40 з яких – сільськогосподарська.
XS
SM
MD
LG