Доступність посилання

ТОП новини

Держсекретар США Кондоліза Райс прибула до Іраку для підтримки зусиль з мирного врегулювання


Василь Зілгалов Прага, 15 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Державний секретар США Кондоліза Райс, яка супроводжує президента США Джорджа Буша в його турне Близьким Сходом, несподівано прибула сьогодні до Багдада для неоголошених раніше переговорів з чільниками іракської влади.

Райс прилетіла із Саудівської Аравії. Саме там перебуває Джордж Буш в рамках свого турне регіоном, а звідти вирушить до останнього пункту — Єгипту. Негайно після прибуття до Багдада держсекретар провела переговори з прем’єр-міністром Іраку Нурі аль-Малікі та міністром закордонних справ цієї країни Хошіяром Зебарі. Райс сказала під час прес-конференції, що вона була підбадьорена побаченим і почутим під час цього візиту: «Від попередніх відвідин місяць тому я побачила розвиток прогресу на політичному фронті, особливо, у пошуках згоди серед іракців на масовому рівні. Ви бачите, що громадяни цієї країни встають на боротьбу з екстремізмом, терористами, іноземними найманцями».

Представник Ради національної безпеки США Ґордон Джондро заявив, що візит Райс направлений на активізацію політичного примирення та «законотворчої діяльності» іракського парламенту. Вашинґтон бажає, щоб іракський уряд використав покращення політичного клімату і безпеки в Іраку для скорішого примирення між шиїтською більшістю, сунітською меншістю та курдами.

Дати шанс розчарованим раніше сунітам брати реальну участь у вирішенні долі Іраку

Починаючи зі вторгнення США та їхніх союзників до Іраку з березня 2003 року там загинули десятки тисяч людей і донедавна існувала загроза громадянської війни. Одна з головних цілей примирення – дати шанс розчарованим раніше сунітам брати реальну участь у вирішенні долі Іраку. На це направлене і відновлення діяльності раніше забороненої партії Саддама Хусейна – БААС. США спонукають іракську владу до законодавчого закріплення функціонування місцевого самоврядування шляхом виборів до місцевої влади, а також до ухвалення закону про розподіл нафтового багатства Іраку між різними етнічними та релігійними групами.

Кондоліза Райс запевнила у Багдаді, що США залишаються надійним партнером Іраку: «Демократична влада Іраку та США домовилися про стабільні стосунки між нашими двома країнами. Ми разом зацікавлені у найважливішому – становленні об’єднаного Іраку, Іраку, який може себе захистити».

Кондоліза Райс повертається до Саудівської Аравії вже сьогодні, щоб супроводжувати президента США у завершальній частині його турне до Єгипту, в середу.
XS
SM
MD
LG