Доступність посилання

ТОП новини

Ще одна екологічна загроза в Керчі


Володимир Притула Сімферополь, 15 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Преса Керчі повідомила, що в місцевому порту накопичилися тисячі тонн суміші з мазуту, піску і водорості, зібраної після торішньої корабельної аварії в Керченській протоці. Експерти кажуть, що з початком потепління цей бруд знову може опинитися у воді, а потім – і на пляжах Чорного та Азовського морів.


Велика кількість зібраної суміші мазуту, нафти, піску і водорості досі перебувають у Керченському морському торговому порту. За даними міського порталу kerch.com.ua, загалом тут накопичили понад п’ять тисяч тонн мазутної суміші, які вивезли з острова Коса Тузла та з Азовського узбережжя Ленінського району Криму. Нафтопродукти збирали майже два місяці після того, як 11 листопада минулого року через шторм в Керченській протоці в акваторії Азовського і Чорного морів потрощилося 13 кораблів. 5 суден затонули і 8 сіли на мілину. Зокрема, в південній частині протоки розламався навпіл російський танкер «Волгонєфть-139» і в море потрапили майже півтори тисячі тонн мазуту.

Проблема дасть про себе знати дуже скоро

В результаті операції з ліквідації наслідків аварії силами бійців Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, Збройних Сил, Внутрішніх військ, працівників морського транспорту і рибалок вдалося зібрати значну частину нафтопродуктів, що потрапили у протоку та узбережжя. Кілька сотень тонн вивезли на російський бік. Але частина досі залишається в Керчі, а також на узбережжі Ленінського району, зокрема, на Арабатській стрілці. І це турбує не тільки місцевих мешканців, а й фахівців-екологів. Академік Віктор Тарасенко б’є на сполох: «Ось мішки із сумішшю уже руйнуються. Пригріває сонечко і розповзається ця важкою працею зібрана суміш і знову потрапить у грунт, повітря і воду. Ну не розв’язана проблема! А навесні вона про себе заявить дуже і дуже серйозно. Це і весняні шторми, це і руйнування та забруднення пляжів, це і дуже потужна подальша дія на екосистему», – заявляє еколог.

МНС: а ми офіційно нічого не заявляли...

Водночас, представники Міністерства з надзвичайних ситуацій України ситуацію коментувати не хочуть і про те, чи є загроза здоров’ю керчан, які мешкають поруч з портом, не кажуть. Зрештою, після кількох телефонних дзвінків до кримського управління МНС мені порадили звернутися до тих же екологів: «Напевно, це, найімовірніше, екологи можуть дати оцінку такої небезпеки. Тому запитайте у них, бо ми офіційно нічого не заявляли з цього приводу», - повідомили в Центрі громадських зв’язків кримського управління МНС України.

А тим часом частина експертів припускає, що на відновлення моря піде від двох до шести років. Залежно від того, чи сприятимуть цим процесам люди, а чи діятимуть, так як в Керченському порту.
XS
SM
MD
LG