Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 08:40

Чи прийдуть війська інших країн НАТО на зміну американським військовим в Афганістані?


Кирило Булкін Київ, 18 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Сполучені Штати мають направити додатково 3200 морських піхотинців для посилення військ НАТО в Афганістані в операціях проти «Талібану» навесні цього року. Однак ці сили будуть виведені до кінця 2008 року, і Пентагон сподівається, що на зміну їм прийдуть військові з інших країн НАТО. Але чи готові до цього союзники американців?


Оборонне відомство США веде переговори з іншими країнами НАТО, сподіваючись переконати союзників надіслати до Афганістану ще 7500 вояків для дій проти Талібану.

Поки що підтвердження готовності надіслати додаткові сили не надійшло від жодної країни. Тож США введуть в Афганістан 3200 своїх морських десантників, але лише до кінця цього року.

Створення в Афганістані національної юридичної системи потребує відданості від усіх членів НАТО

Військовий експерт, полковник армії США у відставці Кеннет Аллард, каже, що для успіху в Афганістані потрібна довготермінова стратегія: «Ці хлопці, наші вороги в Афганістані, думають у термінах поколінь. Я гадаю, що нашим завданням є побудова інституцій у цій країні. Тепер наші хлопці їдуть туди на шість чи вісім місяців. Чи багато вони зможуть зробити за цей час? Ні, небагато. Але чи зможемо ми створити інституції, які працюватимуть і після того, як ми звідти вийдемо? Якщо цього не зробити, ситуація завжди залишатиметься незмінною, і ми нічого не зможемо вдіяти».

Однак, каже Аллард, створення цих інституцій – національної юридичної системи та законодавства – потребує відданості від усіх країн НАТО, які мали б захищати їх на ранніх етапах становлення. За словами Аларда, європейські члени НАТО багато говорять про свою відданість альянсу, але так мало вкладають у військові програми, що рідко можуть надіслати потрібну кількість вояків для тих чи інших операцій.

Дещо про суперечності інтересів різних європейських країн щодо Афганістану

Водночас, на думку іншого експерта, директора Ініціативи озброєнь та безпеки в Новій Американській фундації, дослідницькому центрі в Нью-Йорку, Вільяма Гартунґа, європейці насправді розуміють важливість афганської проблеми. Зокрема, через те, що їм загрожує дедалі більша нелегальна торгівля наркотиками, що процвітає там: «Інтервенція США в Афганістан, хоча й завдала удару по тренувальних таборах бойовиків, проте сприяла розквіту наркоторгівлі. Я гадаю, існує певна внутрішня суперечність у розумінні європейцями своєї відповідальності та своїх інтересів».

Саме суперечності інтересів різних європейських країн, на думку Гартунґа, не дозволяють виробити і всередині НАТО єдиного ставлення до військової операції в Афганістані.
XS
SM
MD
LG