Заступник голови Секретаріату Президента України Олександр Чалий заявив цими днями, що формат приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО визначатиметься на переговорах: «Форма інтенсивного діалогу, який ми ведемо з НАТО упродовж останніх 4 років, фактично вичерпана. Ми всі вимоги виконали. Під час саміту НАТО, який буде в Бухаресті, ми б хотіли, щоб було розглянуте питання про наше приєднання до Плану дій стосовно членства. Який буде формат цього приєднання, які часові рамки, буде визначатися шляхом діалогу з країнами НАТО. Зараз ідуть інтенсивні дипломатичні консультації».
Ніяких конкретних обіцянок щодо термінів вступу
Після того, як у штаб-квартирі альянсу отримають заявку від України, обговорення цього питання можуть у лютому розпочати міністри країн НАТО. У будь-якому разі альянс не дає жодних обіцянок, коли Україна вступить до НАТО і чи вступить взагалі. На міністерській зустрічі у грудні Генеральний секретар альянсу де Хооп Схеффер заявив: «Ми будемо продовжувати дискусію щодо прагнень України без зайвих затримок, без зайвого тиску. Як ми завжди казали, і країни НАТО разом з Україною про це знають, цей процес ґрунтується на досягненнях і таким і залишатиметься».
Як би там не було, вже у п''ятницю новий глава зовнішньополітичного відомства України Огризко має передати заявку Києва на приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО.
Під час візиту до Брюсселя він зустрінеться також з Верховним представником ЄС із зовнішньої політики й політики безпеки Хав''єром Соланою, з яким обговорить останні події в Україні та регіоні.
Український міністр закордонних справ має провести переговори з бельгійським колегою Карелом де Гухтом, на яких мова піде про двосторонні відносини, але, можливо, також і про шлях Києва до Євросоюзу і НАТО. Пізно ввечері у четвер Огризко вже зустрівся з Комісаром ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер.