Доступність посилання

ТОП новини

Чорноморському флоту Росії у Севастополі – бути, а гетьману Сагайдачному – ні?


Володимир Притула Сімферополь-Севастополь, 17 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Севастополі міська рада розпорядилася встановити пам’ятник російському поетові Олександру Пушкіну на місці, де планувалося спорудження пам’ятного знаку українському гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному. А в Сімферополі сьогодні група проросійських активістів провела мітинг на підтримку подовження перебування Чорноморського флоту Росії у Криму і після 2017 року.

«Ні Великому договору!» – такою, на думку проросійських активістів, має бути відповідь Росії на плани України розпочати процес приєднання до НАТО. За словами учасників пікетування Генерального консульства Росії у Сімферополі, Президент Росії Владімір Путін має розірвати цей українсько-російський договір і заявити, що Чорноморський флот залишиться на території України і після 2017 року.

Один із організаторів акції протесту Валерій Подьячий заявив: «Курс України в НАТО, закріплений законодавчо, почав реалізовуватися. Але перебування Чорноморського флоту Росії в Криму перешкоджає планам української верхівки зі втягування до Північноатлантичного альянсу. Тому Росія повинна заявити про те, що Чорноморський флот не виводиться із Криму і Севастополя!»

Під російськими державними, старими імперськими та радянськими прапорами

Організатори заходу, який проходив під російськими державними, старими імперськими та радянськими прапорами, і в якому взяли участь кілька десятків осіб, передали свої вимоги генеральному консулу Росії.

Українські правоохоронці не перешкоджали акції протесту, хоча інколи російські націоналісти поводили себе провокаційно, скандуючи: «Ми не любимо Україну!»

Учасники пікету також вітали рішення міської ради Севастополя встановити пам’ятник російському поетові Олександру Пушкіну на місці, де планувалося спорудження пам’ятного знаку українському гетьману-флотоводцю Петру Конашевичу-Сагайдачному. У постанові міськради мовиться, що пам’ятник російському поету буде встановлено, «враховуючи величезну духовну і культурну значимість видатної творчості Пушкіна, його нерозривний зв’язок з історією і культурою Севастополя».

«Вони не хочуть сюди пускати нічого українського»

Тим часом представники української громадськості Севастополя це рішення місцевої влади розцінили як «антидержавне». Координатор Громадського комітету «Український Севастополь» Микола Владзимирський каже, що один пам’ятник геніальному російському поетові Олександру Пушкіну в Севастополі вже є. Він називає позицію севастопольських депутатів «українофобською і маразматичною».

Микола Владзимирський: «Вони не хочуть сюди пускати нічого українського. Хоча насправді гетьман Сагайдачний у свої часи панував у Чорному морі. Вони не можуть визнати цей факт. Для них є тільки російський флот, є тільки російські начальники і флотоводці, а українських немає».

Координатор Громадського комітету «Український Севастополь» Микола Владзимирський також сказав, що до антиросійських акцій українську громаду Севастополя спровокувати не вдасться.
XS
SM
MD
LG