Доступність посилання

ТОП новини

Геннадій Москаль ініціює перевибори мера і міськради Сімферополя


Володимир Притула Сімферополь, 18 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з боротьби з організованою злочинністю Геннадій Москаль ініціює перевибори мера і міської ради Сімферополя. Він повідомив Радіо Свобода, що вже завершений збір матеріалів для дострокового припинення повноважень сімферопольської влади. У Криму цю ініціативу зустріли неоднозначно і натякають на її політичне підґрунтя.

Геннадій Москаль
Геннадій Москаль каже, що отримав багато звернень сімферопольців, тож, зібравши відповідні документи і повернувшись до Києва, він підготує і подасть до Комітету Верховної Ради з питань місцевого самоврядування законопроект про дострокові перевибори міського голови і міської ради Сімферополя.

Геннадій Москаль: «Мер міста Сімферополя обіймає посаду незаконно, на що є відповідні судові рішення. Перевибори мають відбутися, але дату виборів і рішення про перевибори має ухвалити Верховна Рада України, до компетенції якої це питання належить».

Торік Апеляційний суд Криму визнав незаконним обрання міським головою Сімферополя «регіонала» Геннадія Бабенка, однак той відмовився скласти свої повноваження.

Регіонали кажуть про «каламутну воду» і «політичні проблеми» опонентів

Радіо Свобода не вдалося поспілкуватися з Геннадієм Бабенком – у приймальні повідомляли про його зайнятість або ж перебування за межами міськради. Однак на захист свого однопартійця став один із лідерів кримської організації Партії Регіонів Григорій Іоффе. Він вважає, що Геннадій Москаль використовує суперечності у виборчому законодавстві.

Григорій Іоффе: «Ось у цій каламутній воді, пов’язаній із сімферопольськими виборами, звичайно, можна вирішувати свої політичні проблеми. Але чи потрібні сьогодні для процвітання Сімферополя якісь перевибори? Мені здається, ні. І всі сімферопольці так скажуть».

Втім, Геннадій Москаль налаштований рішуче не тільки стосовно мера Бабенка, якого називає «несамостійним», а й до депутатів, які, за його словами, отримують гроші від угруповання, що торгує міською землею.

Геннадій Москаль: «Всі питання розподілу землі, відчуження власності, інші рішення ухвалюються тільки після погодження з панами Мельником і Лукашовим. Багато депутатів міськради сьогодні є корумпованими. Тому мають пройти перевибори усіх депутатів міської ради».

Належать чи не належать до угруповання «Сейлем»?

Пан Москаль і раніше говорив про причетність кримських депутатів Олександра Мельника та Ігоря Лукашова до угруповання «Сейлем». Обидва це спростовували, але до суду не подавали. Радіо Свобода вдалося дотелефонуватися лише до останнього та дарма: «Я зайнятий!»,— сказав Ігор Лукашов. Вільнішим виявився спікер кримського парламенту Анатолій Гриценко, теж «регіонал».

«Взагалі заявляти про припинення повноважень сімферопольської міськради – це якийсь абсурд. Ми живемо в демократичній країні, яка прагне до Європи, чи житимемо за тими правилами, які придумуватимуть різні політики?», – риторичне запитання від кримського спікера Анатолія Гриценка.

Матеріали до теми:

• У Криму зібрали матеріали для дострокового припинення повноважень і нових виборів мера та міськради Сімферополя
XS
SM
MD
LG