Доступність посилання

ТОП новини

Лист України вже у Генсека НАТО


Наталія Вікуліна Брюссель, 18 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Українське керівництво звернулося до штаб-квартири НАТО із проханням приєднатися до Плану дій щодо членства в альянсі. Відповідного листа передав Генеральному секретарю НАТО Яапу де Хоопу Схефферу міністр закордонних справ України Володимир Огризко.


Україна врешті зробила черговий поступ на шляху до НАТО. Бо до цього моменту натівські держави та штаб-квартира альянсу завжди могли послатися на те, що, Київ, мовляв, не подавав заявки на вступ. Тепер же НАТО має всі підстави офіційно розглядати, чи може Україна претендувати на членство в євроатлантичному клубі.

Міністр закордонних справ України Володимир Огризко, говорячи про факт передачі листа українських керівників до НАТО, зазначив: «Лист прийнято. Зараз починається нормальний процес обговорення того, що в цьому листі написано. Ми будемо в контакті з нашими колегами зі штаб-квартири, зі столиць країн НАТО, і будемо просуватися до своєї мети».

Глава українського зовнішньополітичного відомства також прокоментував сьогоднішні події у Верховній Раді, коли фракція Партії регіонів закликала спікера Арсенія Яценюка відкликати свій підпис під зверненням про приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО. За словами Огризка, треба чітко дотримуватися законів, що є головним в роботі парламенту, і тому звинувачення на адресу голови Верховної Ради в тому, що він не мав права підписати цього листа, є абсолютно безпідставними.

«Час починати з Україною переговори про безвізовий режим для українських громадян»

Володимир Огризко повідомив журналістам, що він на зустрічі з Верховним представником ЄС із зовнішньої політики й політики безпеки Хав’єром Соланою, а також під час вчорашньої зустрічі з Комісаром ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер, обговорив весь спектр відносин України та Євросоюзу, які є на етапі підйому. Серед практичних питань Огризко обговорив із Соланою візові проблеми і наголосив, що вже час починати з Україною переговори про безвізовий режим для українських громадян.

«Ясно, що це не може бути через день чи через два, але ми мусимо вже зараз почати роботу і в цьому напрямку», – наголосив Володимир Огризко.

На його зустрічі із Соланою йшлося і про інші питання – майбутній вступ України до Світової організації торгівлі, запланований початок переговорів про створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. За словами Огризка, він також домовився з Верховним представником, що Київ і Брюссель активізують зусилля, щоб урегулювати придністровський конфлікт. Вони це робитимуть на основі плану Президента України Віктора Ющенка.

Україна і Бельгія прагнуть поглиблювати економічну співпрацю

Володимир Огризко мав сьогодні зустріч також і з його бельгійським колегою Карелом де Гухтом. Стосовно можливого приєднання Києва до Плану дій щодо членства в НАТО міністр де Гухт зауважив, що його країна має обговорити це питання із союзниками по альянсу і що кожна заявка буде розглядатися згідно із заслугами країни-претендента. Про шанси України стати членом Євросоюзу бельгійський міністр зауважив, що це питання не завтрашнього дня. Адже Євросоюз має певну здатність приймати нових членів, але водночас Бельгія усвідомлює, що Україна є великим гравцем, який має європейські прагнення.

Ішлося, звичайно, і про двосторонні відносини України і Бельгії. Огризко вказав, що за минулий рік товарообіг досяг, за різними оцінками, майже мільярда доларів. Український і бельгійський міністри домовилися провести засідання двосторонньої економічної комісії, яка проаналізує, де ще можна отримати більшу ефективність від економічної співпраці.

Матеріали до теми:

• Україна передала до НАТО прохання приєднатися до Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі • Ющенко, Яценюк, Тимошенко: Україна нині зацікавлена приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО
XS
SM
MD
LG