Доступність посилання

ТОП новини

Економічний план президента Буша


Юрій Дулерайн Нью-Йорк 21 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – У Сполучених Штатах план нового скорочення податків, запропонований Білим Домом для пожвавлення економіки, користується підтримкою з боку законодавців, причому не лише республіканців, а й демократів.


Американська економіка нині переживає складний період. Різке підвищення світових нафтових цін та зменшення попиту на житло далося взнаки на фондовій біржі Волл-Стріт, де курс акцій значно знизився останнього тижня. Президент Джордж Буш запропонував скоротити податки як для підприємств, так і для громадян.

Розрахунок Білого Дому базується на тому, що отримані від уряду гроші так чи інакше будуть вкладені в економіку. Ідея така, що закупівлі збільшать попит, а це, у свою чергу, сприятиме розширенню виробництва. Президент виклав свій план у Вашингтоні у присутності всієї команди фінансових та економічних радників.

Джордж Буш, назвавши свій план пакетом зростання, зокрема сказав: «Щоб дати ефективний результат, пакет зростання мусить включати скорочення податків для американських бізнесів, включно з малими підприємствами, з тим, щоб вони змогли робити значні капіталовкладення цього року у свої підприємства. Таке заохочення до нових інвестицій тепер дасть змогу власникам бізнесів розширити операції, створити нові робочі місця і у процесі дати ін''єкцію енергії нашій економіці. Щоб бути ефективним, пакет зростання мусить також включати пряме й швидке скорочення податків для американського народу. Американці зможуть використати ці гроші на свій власний розсуд, наприклад, на оплату місячних рахунків чи компенсувати видатки на пальне, що подорожчало, або на інші речі».

«Треба відвернути рецесію і діяти терміново»

Президент Буш наголосив, що для того, щоб цей пакет зростання дав швидкі результати, він має бути, за його словами, «достатньо широким, щоб вплинути на розвиток всієї економіки, такої великої, як економіка Сполучених Штатів». Тож, обсяг скорочення податків має дорівнювати одному відсоткові валового національного продукту. Це приблизно 145 мільярдів доларів.

На думку Шеріл Гей Столберг, економічного оглядача «Нью-Йорк Таймс», Білий Дім і Конгрес нині погоджуються у головному – у тому, що треба відвернути рецесію і діяти терміново. Конгресмен-демократ Чарлз Рангел, голова фінансової комісії Палати представників, заявив в інтерв''ю телемережі новин «ФоксНьюз», що план президента Буша необхідно затвердити якомога швидше з незначними корективами.
XS
SM
MD
LG