Напередодні пан Мастелла подав у відставку з посади міністра юстиції через відкриття кримінальної справи щодо корупції, де проходять він і його дружина.
Професор – оптиміст
Глава уряду не здається. Він вирішив перевірити міцність більшості конституційним шляхом: дві палати парламенту мають висловитися щодо підтримки кабміну. Романо Проді під час виступу перед депутатами: «Тепер ви, колеги-депутати, маєте ухвалити рішення і публічно взяти свою відповідальність за нього. Заради цього вас обрали. У парламенті, тільки в парламенті може вирішуватися доля уряду!»
Професор Проді, як називають прем’єра за його наукові досягнення, не перестає дивувати журналістів своїм оптимізмом. Він переконаний, що й цього разу його уряд успішно виплутається з кризової ситуації. Ймовірно, що сьогоднішнє голосування у нижній палаті буде позитивним. Однак вирішальне слово за сенатом, котрий голосуватиме у четвер.
Рецепти виходу з кризи
Опозиція і колишній союзник прем’єра Клементе Мастелла вважають голосування формалізмом і одностайно наполягають на дострокових виборах. Категоричні заяви сенатора Мастелли сприймають як змову з правою опозицією і не виключають його переходу до протилежного табору.
Лідер опозиції С. Берлусконі заявляє, що правоцентристи, попри сварки і розбіжності, готові йти на вибори єдиним блоком: «Я не думаю, що створення технічного уряду було б оптимальним рішенням у нинішній ситуації. Необхідно перегорнути сторінку і повернутися до народу, щоб зменшити прірву між громадянами і політикою. Адже існування такої дистанції очевидне, це підтверджують останні опитування».
Якщо парламент не підтримає кабінет Проді, тоді президент Італії Джорджо Наполітано має визначатися: призначати передчасні вибори навесні чи створити тимчасовий технічний уряд для втілення виборчої реформи, щоб згодом провести вибори за новою системою.
Джерела у президентському палаці натякнули, що глава держави більше схиляється до другого варіанту.