Доступність посилання

ТОП новини

Nokia переносить виробництво до Румунії – німці обурені


Німеччина, 22 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Близько 20 тисяч осіб вийшли на вулиці Бохума, протестуючи проти закриття в цьому західнонімецькому місті заводу фінського виробника мобільних телефонів Nokia. Концерн планує ще цього літа перенести виробництво до більш дешевої Румунії. Навіть деякі школи дозволили учням не приходити на уроки, і натомість взяти участь у демонстрації протесту.

Демонстрація розпочалася за 5 хвилин перед дванадцятою. Попереду колони учасники акції протесту несли труну з написом «Nokia». Серед демонстрантів були не тільки працівники бохумського заводу цього фінського концерну, але також робітники цілої низки інших підприємств і німецькі політики. Всі вони вирішили продемонструвати солідарність з працівниками Nokia. Влітку фінський концерн планує закрити свій завод у Бохумі і перенести виробництво до дешевшої Румунії. Внаслідок такого кроку без роботи і без перспективи залишаться понад 2000 працівників концерну та їхні сім’ї.

Державні дотації взяли, але завод все-одно закривають

Це серйозний удар для Рурської області, якій в економічному сенсі й без того доводиться нелегко. Раніше тут видобували вугілля. Потім шахти почали закривати через їхню неконкурентоздатність. Багато людей залишилися без роботи. І земельний уряд почав вдаватися до різних кроків, щоб зробити регіон привабливішим для інвесторів. До таких заходів належать і державні дотації. Такою можливістю скористався й концерн Nokia. Свого часу він відкрив у Бохумі свій завод, отримавши за це багатомільйонні субсидії. І ось тепер фінський концерн, попри отримані з державної скарбниці гроші, полишає регіон.

У дискусію втрутилася навіть канцлер Німеччини Анґела Меркель. Вона провела телефонну розмову з керівництвом Nokia. Але їй так і не вдалося досягти чогось конкретного. В інтерв’ю телеканалу NDR Меркель продемонструвала скепсис, що Nokia перегляне своє рішення. Канцлер Німеччини пообіцяла, що уряд зробить все для того, щоб допомогти працівникам, яким загрожує звільнення, отримати якусь перспективу. До речі, Меркель також визнала, що випадок з Nokia свідчить, що «субсидії не є гарантом збереження робочих місць на всі часи».

«Застаріла індустріальна політика»

Така думка пролунала й від посла Фінляндії в Німеччині Рене Нюберга. Виступаючи на радіо HR-Info, він назвав виплату державних субсидій інвесторам «застарілою індустріальною політикою». Фінський посол порадив створювати нові робочі місця, а не захищати старі. Німеччина та Фінляндія можуть мати зиск від процесу глобалізації, але досягти цього можна тільки завдяки проведенню радикальних структурних перетворень, переконаний Нюберг.

Тим часом голова металургійних профспілок IG Metall Бертольд Губер пригрозив керівництву Nokia суворою боротьбою за збереження робочих місць у Бохумі. «Якщо менеджери не переглянуть своєї позиції, тоді слід чекати на серйозне протистояння», – сказав Губер в інтерв’ю Баварському радіо. За його словами, робітнича рада концерну й профспілки мають намір розробити альтернативну концепцію подальшого збереження виробництва мобільних телефонів у Рурській області.
XS
SM
MD
LG