Доступність посилання

ТОП новини

Президент Єгипту дозволив палестинцям зі смуги Газа увійти до Єгипту


Кирило Булкін Київ, 24 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Президент Єгипту Хосні Мубарак заявив, що він дав наказ військовим дозволити палестинцям для купівлі продуктів проходити на територію Єгипту, якщо вони будуть неозброєні.

Десятки тисяч палестинців учора ринулись зі смуги Ґаза до Єгипту після того, як бойовики зруйнували частину стіни, встановленої на кордоні.

Президент Єгипту: ізраїльська блокада спричинила голод у смузі Газа


Виступаючи в Каїрі, президент Єгипту Хосні Мубарак сказав, що мешканці смуги Газа голодували через блокаду Ізраїлем території, яка перебуває під контролем «Хамасу». Блокаду, яка спричинила гуманітарну кризу, Ізраїль розпочав наприкінці минулого тижня.

Офіційних повідомлень про голод у смузі Газа не надходило. Однак від того часу, як «Хамас» захопив контроль над територією, вона фактично виявилась ізольованою, і її населення через це постійно відчуває брак палива, інших матеріалів та перебої в електропостачанні.

Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Каїрі назвали ситуацію, що склалася на кордоні між Єгиптом та смугою Газа, «хаотичною».

Наводити лад на кордоні має Єгипет, вважає МЗС Ізраїлю

Речник Міністерства закордонних справ Ізраїлю Аріє Мекель в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що за відновлення порядку має відповідати Єгипет: «Ізраїль не присутній на цій території. По всьому кордону між Газою та Єгиптом розгорнуті єгипетські війська. Тому саме Єгипет відповідає за те, щоб операції на кордоні відбувалися належним чином, відповідно до підписаних угод. Ми очікуємо від єгиптян, що вони вирішать цю проблему».

Ізраїль висловив стурбованість тим, що під час хаосу на кордоні в сектор Ґаза можуть проникнути озброєні бойовики.

За офіційними повідомленнями палестинських джерел, у сутичках на перехресті Сафа, що веде до смуги Газа, вранці в середу ізраїльські солдати застрелили одного бойовика «Хамасу».

Ізраїльські військові, своєю чергою, повідомляють, що між ними та палестинськими бойовиками відбувалася перестрілка.
XS
SM
MD
LG