Доступність посилання

ТОП новини

У Закарпатті наразі немає жодного басейну, в якому можна займатися спортом чи й просто поплавати


Надія Петрів Ужгород, 23 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Із трьох пристосованих до занять спортом і просто навчання плавати басейнів в Ужгороді нині не працює жоден. Крім них, інших басейнів у області немає, хіба що працюють міні-басейни в кількох закарпатських оздоровницях. Усе це при тому, що у краї з кожним роком зростає кількість людей, які гинуть у воді.

Статистика трагедій на воді у Закарпатті з кожним роком стає гіршою, як і загалом в Україні. Фахівці підрахували, 70% ужгородських учнів не здатні триматися на воді. Ще одна показова цифра: у 80-х роках 93% студентів Ужгородського національного університету вміли плавати, а зараз таких заледве половина. Причина такої складної ситуації в тім, що дітям просто немає де вчитися плавати.

Мама 13-річного Василька й директорка одного з місцевих навчальних закладів пані Лариса з цього приводу розповідає: «Оскільки я директор, мені приходила інформація про те, що діти тонуть, з кожним роком цей відсоток зростає. І це при тому, що у нас ніби мілкі ріки.Що давало навчання дітей плаванню в 1-4 класах? Навички отримували, і при критичній ситуації вони вже з цієї ситуації могли виплисти».

Старший тренер з водного поло міста Ужгорода Ісрафіл Василькін також обурений нинішньою ситуацією: «Буквально недавно міністр спорту вперше за багато років озвучив, що у нас дуже багато людей тоне в Україні. І в тому числі в Ужгороді. Чомусь наше МНС про це мовчить. Наш головний дитячий лікар також мовчить про те, що дітям нема де займатися, навіть у лікарні проблема з басейном».

Басейни потрібні хворим

Тренер Ісрафіл Василькін наголошує, що у Закарпатті не лише не вчать дітей плавати, але й не займаються водними видами спорту, хоча колись закарпатська водна школа славила Радянський Союз. Проблема у відсутності басейнів: із придатних для занять спорту трьох басейнів через потребу ремонту не працює жоден.Щоб відродити спортивну школу плавання, потрібно щонайменше 15 років, а ще повернути з-за кордону майстрів спорту.

Та найбільш потрібні басейни хворим, зазначає член виконкому Закарпатського відділення національного олімпійського комітету України Олександр Зінов’єв, який останній десяток років займається тим, що допомагає маленьким дітям лікувати захворювання опорно-рухової системи.

Олександр Зінов’єв: «Потреба дуже велика, дуже багато хворих людей, які потребують реабілітації, особливо після автомобільних аварій, операцій, з переломами рук та ніг, хребта».

Щоб вирішити проблему, Ужгородська міська влада нещодавно створила на базі басейну міської гімназії комунальне підприємство «Дельфін». Ще наприкінці минулого року депутати виділили 300 тисяч гривень на будівництво для басейну індивідуальної котельні, але справа вперлася в небажання керівництва гімназії віддавати басейн для тренувань. Попри це ще 400 тисяч знайшли в бюджеті обласні депутати. Вони хочуть відродити басейн ужгородського університету «Буревісник». Законодавці обіцяють: незабаром для того, щоб поплавати, закарпатцям уже не потрібно буде їздити до сусідніх Угорщини чи Словаччини.
XS
SM
MD
LG