Доступність посилання

ТОП новини

Знову про мовні проблеми в кримській освіті


Володимир Притула Сімферополь, 28 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Міністерство освіти і науки Криму задоволене рішенням українського освітнього відомства дозволити в автономії зовнішнє тестування не державною, а мовами навчання. Про це сьогодні у Сімферополі заявив кримський міністр освіти Юрій Лавров. Тим часом на півострові зростає кількість тих школярів, які перемагають на міжнародних конкурсах з української мови.

«Всім вам бажаю перемог, перемог, лише перемог – сьогодні і в житті! Щастя вам!» – Капітан першого рангу в запасі і меценат Євген Лупаков вітає дітей, присутніх в актовому залі сімферопольської школи № 33, де в суботу закінчився черговий етап 8-го міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Кілька десятків школярів із 4 по 11 клас боролися за перемогу. Серед тих, хто досягнув успіху, сімферопольська четвертокласниця Басіра з незвичним прізвищем Хоссейн. Її коріння – в далекому Афганістані, але вона знає і любить українську мову.

«Я люблю українську мову, бо вона цікава і легка. Я на конкурсі була уважна, вчила всі правила, готувалася до цього конкурсу», – розповіла Басіра Хоссейн.

Хто був ініціатором?

На вручення нагород переможцям Міжнародного конкурсу заступник міністра освіти автономії не залишився. Зате через два дні, у понеділок, прес-конференція з нагоди дозволу офіційного Києва проводити в Криму зовнішнє тестування не лише українською мовою зібрала і міністра, і всіх його заступників. Там керівник кримського освітнього відомства Юрій Лавров розповів, кому належить першість у вирішенні дражливого питання мови зовнішнього оцінювання.

«Кримчани мають знати, що одним з перших звернувся до Кабінету міністрів України з цього питання народний депутат України Леонід Грач. Він зробив відповідну заяву Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко. На це звернення дуже оперативно відреагував Кабінет міністрів України», – повідомив міністр. Він і Леонід Грач – однопартійці.

Раніше низка проросійських організацій Криму виступила з вимогою дозволити проведення в Криму зовнішнього тестування російською мовою. На мітингу 24 січня у Сімферополі група радикалів навіть спалила опудало з портретом міністра освіти України Івана Вакарчука. Після цього українське освітнє відомство дало дозвіл на проведення тестування мовами навчання. Проте в Криму сумніваються, чи вдасться це організувати для випускників кримськотатарських шкіл. Місцева преса також пише, що можуть виникнути проблеми і для україномовних школярів.

Втім, багато самих школярів про мовні проблеми тестування і не чули. А якщо чули, то готові тестуватися різними мовами, каже 11-класник Микола Удод: «Для мене це не буде проблемою. Ми вивчаємо українську мову протягом багатьох років. І для нас українська — як і російська...».
XS
SM
MD
LG