Доступність посилання

ТОП новини

Ліва партія увійшла до двох західнонімецьких земельних парламентів


Німеччина, 28 січня (RadioSvoboda.Ua) – Минулі вихідні пройшли в Німеччині під знаком виборів. Обиралися земельні парламенти в Гессені та Нижній Саксонії. Головною несподіванкою голосування стало проходження до земельних парламентів Лівої партії. Експерти не виключають, що це змусить великі партії – християнських демократів і соціал-демократів, які нині входять до правлячої коаліції, відкорегувати свої програми перед виборами до Бундестагу.

Уперше до земельних парламентів двох великих західнонімецьких федеральних земель – Гессен і Нижня Саксонія – увійшла Ліва партія. Таким чином слід рахуватися з тим, що й після наступних виборів до Бундестагу ця політична сила знову матиме свою фракцію в парламенті Німеччини, зауважують експерти.

Ліва партія утворилася внаслідок об’єднання Партії демократичного соціалізму – правонаступниці ендеерівських комуністів – та політиків навколо Оскара Лафонтена, які свого часу полишили лави соціал-демократів. Зростання популярності лівих на заході Німеччини політологи пояснюють тим, що цій політичній силі вдалося представити себе, як партію соціально слабких верств населення.

Як утворити правлячу коаліцію?

Політолог Оскар Нідермайер прогнозує, що внаслідок розширення політичної палітри християнським демократам і соціал-демократам буде дедалі важче утворювати правлячі коаліції зі своїми традиційними партнерами.

Прикладом тут вже зараз може слугувати Гессен. На виборах у неділю християнські демократи випередили своїх головних конкурентів соціал-демократів (СДПН) лише на 0,1 відсотка, отримавши 36,8% голосів. Для утворення правлячої коаліції із лібералами їм не вистачає голосів. Соціал-демократи теж не можуть утворити правлячу коаліцію із «зеленими», які їм найближчі по духу. Ліва партія вже заявила, що готова співпрацювати з СДПН. Соціал-демократи, однак, і надалі виключають таку можливість. Водночас вони виступають і проти великої коаліції з християнським демократами.

Питання формування правлячої коаліції в Гессені залишається відкритим. Заступник голови СДПН Андреа Налес не виключила вірогідність утворення тристоронньої коаліції разом з лібералами й «зеленими». Але ліберали заявляють, що не погодяться на такий союз. «Зелені», у свою чергу, не хочуть утворювати коаліцію разом з лібералами й християнськими демократами. «У Гессені ми маємо найгірший результат, який тільки можна собі уявити. У будь-якому разі формування уряду триватиме довго», – зауважив Оскар Нідермайер.

Значно простіше виглядають справи в Нижній Саксонії. Попри успіхи лівих(7,1%), християнським демократам та лібералам вдалося набрати необхідну кількість голосів, щоб знову утворити правлячу коаліцію. Вони набрали відповідно 42,5% і 8,2% голосів. Соціал-демократи в Нижній Саксонії заручилися підтримкою 30,3% виборців.
XS
SM
MD
LG