Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 12:13

В Івано-Франківську розпочали добудову обласної філармонії


Галина Добош Івано-Франківськ, 28 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Урочисто закладений фундамент під добудову обласної філармонії в Івано-Франківську. Тим самим розвіяні чутки, що хтось відхопив ласий шматочок у центрі міста для будівництва невідомо чого.

На цій сцені свого часу виступали корифеї українського театру Марія Заньковецька і Микола Садовий, оперні співаки світової слави Соломія Крушельницька та Олександр Мишуга. Тут у 1943-му під час прем’єри оперети «Шаріка» нацисти заарештували 140 глядачів, насамперед тих, хто був у вишиванках, за кілька днів 27 із них стратили неподалік, біля синагоги. До 1980 року тут діяв обласний муздрамтеатр імені Івана Франка.

Івано-Франківці пишаються своєю філармонією не менше, ніж львів’яни чи одесити своїми оперними театрами, наголошує директор філармонії Ярослав Собко.

«Наше приміщення, в принципі, є найстарше серед таких академічних приміщень в Україні. Ми є старші від Львівського оперного театру, Київського оперного театру. Десь у тих роках побудований як Одеська опера. Навіть приміщення було побудоване у тому стилі, що й Одеська опера», – зазначив Ярослав Собко.

Унікальною акустикою славиться зал

Приміщенню Івано-Франківської обласної філармонії близько 120 років. Унікальною акустикою славиться зал. Під час реконструкції і добудови роботи проводитимуть так, щоб йому не нашкодити. У добудованих приміщеннях розмістять фойє, репетиційні зали, де займатимуться і професійні колективи, і дитячі студії. За старими світлинами хочуть відновити первісний вигляд приміщення філармонії, з куполом, що згорів під час війни.

Вартість добудови – понад 6,5 мільйони гривень. Частину витрат бере на себе обласна влада, пообіцяв голова облдержадміністрації Микола Палійчук.

«Коли камінь закладений, тоді вже робота йде. На сьогоднішній день виділені кошти – 500 тисяч гривень. Звичайно, за рік ця будова не буде зроблена. Будемо закладати фінансування з державного бюджету, будемо закладати і в обласному бюджеті кошти, шукати різні програми», – сказав Микола Палійчук.

Серед колективів, які діють при Івано-Франківській обласній філармонії, такі відомі як Гуцульський академічний ансамбль пісні і танцю, академічний камерний оркестр «Гармонія нобіле», працює також творча студія Тараса Петриненка.
XS
SM
MD
LG