Доступність посилання

ТОП новини

Європейські лідери обговорюють фінансову кризу


Прага, 29 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Європейські лідери, що зібралися сьогодні в Лондоні, обговорюють світову фінансову кризу і банківські проблеми, які вдарили по банковій системі Франції та Британії. За словами речника голови британського уряду, керівники Британії, Франції, Німеччини, Італії та Європейського Союзу шукають спільних шляхів, щоб забезпечити стабільність на світових фінансових ринках. Зустріч триватиме до пізнього вечора.

Згідно з проектом комюніке, європейські важковаговики висловлюють упевненість у тому, що європейська економіка витримає бурю на світових фінансових ринках. Вони мають намір також закликати світові рейтингові агентства краще виконувати свої функції і повідомляти інвесторів про небезпеку, яку приховують складні сучасні фінансові інструменти. Інакше урядам доведеться регулювати діяльність банків шляхом законодавства.

На початку цього тижня господар зустрічі, прем’єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун подав на сторінках впливового британського щоденника Financial Times свої пропозиції, як зміцнити стабільність світових фінансів та світової економіки. На його думку, на зустрічі світових лідерів у Давосі минулого тижня стало очевидно, що світова економіка переживає найбільше випробування упродовж останнього десятиліття.

«Криза приносить і нові можливості, зокрема для реформ»

Але, на думку британського прем’єра і колишнього міністра фінансів цієї країни, криза приносить і нові можливості, зокрема для реформ. За словами Ґордона Брауна, банківська система потребує більшої прозорості, особливо щодо банківських інвестицій. Під час своєї нещодавньої поїздки до Індії британський прем’єр пояснив, чому його уряд вирішив підтримати збанкрутілий британський банк.

«Єдина причина, чому ми вирішили втрутитися в ситуацію з банком Northern Rock, це питання стабільності британської економіки. Це було правильне рішення, і гадаю, всі погодяться, що уряд втрутився, щоб врятувати вклади і заощадження і щоб підтримати стабільність економіки. Можу вас запевнити, що нашою метою є захистити платника податків та британську економіку від потрясінь на світових фінансових ринках», – зазначив Ґордон Браун.

На думку британського прем''єра, світова фінансова система потребує попереджувального механізму, а ключову роль у його появі міг би відіграти більш незалежний Міжнародний Валютний Фонд.

Матеріали до теми:

• Світовий банк погіршує прогноз інфляції в Україні на 2008 рік і рекомендує збільшити ціну на газ для споживачів • Підсумки зборів Світового економічного форуму в Давосі: обнадійливі слова, що не можуть притлумити відчуття тривоги
XS
SM
MD
LG