Доступність посилання

ТОП новини

Депутата британського парламенту покарано за «невідповідне» використання державних коштів


Олекса Семенченко Лондон, 31 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Опозиційна британська Консервативна партія призупинила членство у своїй парламентській фракції депутата, якому спеціальний парламентський комітет висловив попередження за те, що він заплатив значну суму як платню власному синові за роботу на нього. На депутата Дерека Конвея, можливо, чекає й поліцейське розслідування.

Парламентський комітет зі стандартів поведінки й привілеїв депутатів виніс попередження депутатові-консерваторові Дереку Конвею через суму, яку він заплатив своєму синові-студентові упродовж трьох років за, начебто, роботу на нього. Преса звернула увагу громадськості на те, що насправді син Фредді не працював на батька. Після формальної скарги парламентський комітет провів розслідування, яке не знайшло жодного документального підтвердження роботи сина.

Комітет наказав депутатові повернути близько 13 тисяч фунтів стерлінгів державних коштів і порекомендував призупинити його членство в Палаті Громад на 10 днів. Тепер з’ясувалося, що в студентські роки іншого сина – Генрі депутат платив і йому. Але парламентський комітет не з’ясовував його ролі, бо щодо нього формальна скарга не подавалася. Лідер опозиційної Консервативної партії Дейвід Камрон пояснив рішення призупинити членство Конвея в парламентській фракції тим, що хоче виразно продемонструвати неприйняття партією такої поведінки.

Закон дозволяє брати на роботу власних родичів

Загалом, закон не забороняє депутатам брати на роботу власних родичів. Досить частими є випадки, коли помічником депутата працює його дружина або чоловік. Це данина традиції, за якою депутат є за визначенням шляхетною, чесною людиною, а тому ні перед ким не повинен звітувати.

З цього приводу депутат Палати Громад Елфин Хлуйд зазначив: «Ідея полягає у тому, що саме наше слово вже є своєрідною гарантією; що все, що ми робимо, є абсолютно правильним і точним. Але в інших місцях так не є. Наприклад, в Асамблеї Уельсу треба подавати підтвердження абсолютно всіх своїх видатків. Я думаю, що більш суворі правила нині потрібні й нам».

Один із депутатів вже звернувся до поліції

Уповноважений з питань парламентських стандартів поведінки Джон Лайон підтвердив, що нині розглядає нову скаргу щодо виплат депутатом Конвеєм платні старшому синові Генрі. Генрі значився дослідником для батька з 2003 року до часу, коли його змінив молодший брат у 2005 році. Один із депутатів парламенту також звернувся з офіційним листом до поліції, пропонуючи їй розслідувати факти, встановлені парламентським розслідуванням.

Сам депутат Конвей беззастережно вибачився перед колегами. За його версією подій, сини дійсно провадили дослідження для його праці як депутата, але він просто не має документів, які б це підтверджували. Зокрема, Генрі, начебто, допомагав із роботою на комп’ютері, листуванням, консультував батька щодо специфічних проблем Лондона.
XS
SM
MD
LG