Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 18:03

У Луганську священики і працівники виправних закладів домовились про співпрацю


Ярослав Гребенюк Луганськ, 31 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Луганське управління виконання покарань, перше в Україні, підписало угоду про співпрацю з представниками релігійних конфесій. Днями відбулося спільне засідання, на якому йшлося про виховну роботу ув’язнених за допомогою релігії.

Ще у травні минулого року між Луганським департаментом з питань виконання покарань та українською міжконфесійною християнською місією була підписана угода про співпрацю. Тепер – перший масштабний обмін досвідом, на який приїхали робітники з багатьох колоній області. На початку бесіди молитва з проханням посприяти добрій справі.

Луганщина – це область, що посідає одне з провідних місць в Україні за кількістю виправних колоній. Тих, хто там перебуває, треба рятувати морально, в тому числі і за допомогою церкви. Це розуміє голова Луганського департаменту з питань виконання покарань Сергій Горенко.

«Заходиш до храму – там запах святості, заходиш до в’язниці – тут запах лиха. Ці люди – злочинці. Там вони вчинили лихо іншим, але й лихо й у них та їхніх родичів. Із ув’язненим треба працювати. Чим більше його думки будуть повернуті до релігії, тим більше шансів, що він більше не вчинить злочин», – зазначив Сергій Горенко.

Керівник Християнської тюремної місії в Україні «Промінь світла» Леонід Сметанін уже багато років працює із засудженими. Чи трапляються випадки, коли людина, що, здавалося б, навернулася до віри, знов повертається до злочинів? На це запитання Леонід Сметанін відповів: «Шкода, але таке має місце. Як ми, віруючі, до цього ставимось? Той, хто знов вчинив злочин і повернувся за ґрати, та людина не всією душею увірувала, отже, повернулася до колишнього способу життя. Той, хто увірував душею, ніколи не попадає сюди знову».

«Ми працюємо з усіма конфесіями»

Нині у виправних закладах Луганської області працюють 95 представників семи конфесій. Голова департаменту пан Горенко запевняє, що його підлеглі неупереджено ставляться до будь-якої релігії: «І ми не можемо віддавати перевагу котрійсь одній релігії – бо ж це в якійсь мірі порушення прав людини – приміром, прав мусульман, що відбувають покарання. Ми працюємо з усіма конфесіями».

Перша церква у колонії Луганської області побудована ще 1995 року. Тепер у місцях відбування терміну покарання 8 церков та 21 молитовна кімната. Зараз будується ще 4 храми.
XS
SM
MD
LG