Доступність посилання

ТОП новини

Український дім у Перемишлі придбають за українські гроші


Галина Терещук Львів, 1 лютого 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Обласні ради Львівщини, Тернопільщини та Івано-Франківщини домовились про те, що допоможуть українській громаді в польському Перемишлі придбати «Народний дім». Сьогодні з цього приводу у Львові спілкувались голови обласних рад, а також представники українського об’єднання з Перемишля.

«Українськими Атенами над Сяном» називали колись Перемишль. У 1904 році будинок, де розташувався український дім, збудували за кошти української громади Перемишля.

Після операції «Вісла», коли українців примусово переселяли з Польщі в Україну, у 1947 році «Народний дім» перейшов у власність міста. З 1956 року Об’єднання українців у Польщі орендувало половину будівлі. Іще через 2 роки будинок перейшов у власність держави.

А з 2004 року він знову став комунальним майном. Відтоді почались численні проблеми з українським домом. Відремонтувати будинок, який у чужій власності, громада не могла.

Колишню власність не повертають, але готові продати

Не раз українці з Перемишля апелювали до різних інстанції, щоб їм повернули у власність їхнє ж колишнє майно. У 2004 році про це говорили і Президенти двох держав, у 2005 році під час міжнародної парламентської асамблеї у Варшаві було домовлено про передачу «Народного дому» в Перемишлі українській громаді. Однак справа залишалася на рівні заяв.

Голови трьох обласних рад – Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської – домовилися знайти 500 тисяч доларів і купити будинок для об’єднання українців. «Народний дім» має перетворитись на український культурний центр.

Уже є принципова згода місцевої влади Перемишля щодо продажу будинку громаді. Керівники обласних рад апелюватимуть до депутатів і шукатимуть кошти серед спонсорів та з бюджету розвитку регіонів.
XS
SM
MD
LG