Луґар наголосив, що лідери України та Грузії висловили чітке бажання вступити в НАТО і що обидві країни зробили значний поступ на шляху наближення своїх країн до стандартів НАТО.
Водночас американський сенатор висловив упевненість, що Президенти Віктор Ющенко і Міхеїл Саакашвілі свідомі того, що членство їхніх країн у НАТО неможливе без підтримки електоратів обох країн.
У Грузії, нагадує він, 76.22% виборців підтримали членство їхньої країни в НАТО на референдумі.
Українські лідери вказали на необхідність проведення в майбутньому всенаціонального плебісциту з приводу цього питання, зазначив у своїй заяві Луґар.
Він додав, що членство в НАТО вимагає відданості та принесення жертв, які неможливі без підтримки населення.
Ричард Луґар наголосив, що резолюція здатна послужити потужним сигналом для адміністрації Буша, союзників Сполучених Штатів у НАТО і народів України та Грузії для підтвердження того, що США готові тісно співпрацювати з обома країнами задля зміцнення миру і безпеки в Європі та Євразії.
На початку тижня з заявами на підтримку прагнень України приєднатися до Плану дій для членства в НАТО виступили обидва претенденти на кандидатство на Президента США від Демократичної партії, сенатори Гілларі Клінтон і Барак Обама.