Доступність посилання

ТОП новини

Сенатор Ричард Луґар вніс на розгляд Сенату США резолюцію на підтримку приєднання України та Грузії до Плану дій для членства в НАТО


Співголова комітету з закордонних справ Сенату Сполучених Штатів у заяві з цього приводу сказав, що мета резолюції – продемонструвати, що Сенат рішуче підтримав би ініціативу адміністрації Президента Джорджа Буша про те, щоб союз НАТО якнайскоріше включив Україну та Грузію до ПДЧ. Луґар наголосив, що лідери України та Грузії висловили чітке бажання вступити в НАТО і що обидві країни зробили значний поступ на шляху наближення своїх країн до стандартів НАТО. Водночас американський сенатор висловив упевненість, що Президенти Віктор Ющенко і Міхеїл Саакашвілі свідомі того, що членство їхніх країн у НАТО неможливе без підтримки електоратів обох країн.


Співголова комітету з закордонних справ Сенату Сполучених Штатів у заяві з цього приводу сказав, що мета резолюції – продемонструвати, що Сенат рішуче підтримав би ініціативу адміністрації Президента Джорджа Буша про те, щоб союз НАТО якнайскоріше включив Україну та Грузію до ПДЧ.

Луґар наголосив, що лідери України та Грузії висловили чітке бажання вступити в НАТО і що обидві країни зробили значний поступ на шляху наближення своїх країн до стандартів НАТО.

Водночас американський сенатор висловив упевненість, що Президенти Віктор Ющенко і Міхеїл Саакашвілі свідомі того, що членство їхніх країн у НАТО неможливе без підтримки електоратів обох країн.

У Грузії, нагадує він, 76.22% виборців підтримали членство їхньої країни в НАТО на референдумі.

Українські лідери вказали на необхідність проведення в майбутньому всенаціонального плебісциту з приводу цього питання, зазначив у своїй заяві Луґар.

Він додав, що членство в НАТО вимагає відданості та принесення жертв, які неможливі без підтримки населення.

Ричард Луґар наголосив, що резолюція здатна послужити потужним сигналом для адміністрації Буша, союзників Сполучених Штатів у НАТО і народів України та Грузії для підтвердження того, що США готові тісно співпрацювати з обома країнами задля зміцнення миру і безпеки в Європі та Євразії.

На початку тижня з заявами на підтримку прагнень України приєднатися до Плану дій для членства в НАТО виступили обидва претенденти на кандидатство на Президента США від Демократичної партії, сенатори Гілларі Клінтон і Барак Обама.
XS
SM
MD
LG