Доступність посилання

ТОП новини

Група засуджених у колонії № 123 на Вінниччині оголосила голодування на знак протесту проти знущань, повідомляють правозахисники


За даними Вінницької правозахисної групи, у виправній колонії в селищі міського типу Літин близько 10 засуджених оголосили голодування на знак протесту проти жорсткості адміністрації.

За даними Вінницької правозахисної групи, у виправній колонії в селищі міського типу Літин близько 10 засуджених оголосили голодування на знак протесту проти жорсткості адміністрації. Вони вимагають незалежного розслідування ситуації в колонії із залученням представників омбудсмена та правозахисних організацій.

За повідомленням правозахисників, «у письмових заявах засуджених вказується на те, що кожен етап з новими засудженими зазнає жорстокого побиття людьми в масках, при цьому людей примушують до дій, що цинічно принижують людську гідність, безпідставно піддають дисциплінарним покаранням».

Вінницька правозахисна група зазначає, що «ситуація в колонії є надзвичайно напруженою, і засуджені повідомляють про наміри вдатися до масових акції мирного протесту через самокаліцтва та голодування».

У зв’язку з цим правозахисна група закликає негайно, не пізніше вівторка 5 лютого, направити до виправної колонії № 123 комісію в складі народних депутатів, представників Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Громадської ради при Управлінні Держдепартаменту України з питань виконання покарань у Вінницькій області та прокуратури для перевірки скарг засуджених.
XS
SM
MD
LG