Доступність посилання

ТОП новини
Події

Андрухович і Karbido відзначать 10-річчя концертами в Одесі та Києві


Український письменник Юрій Андрухович, польський рок-гурт Karbido за участі VJ group CUBE дадуть концерти з нагоди десятиріччя творчої співпраці. 26 квітня в Одесі та 28 квітня у Києві Андрухович і Karbido відзначать ювілей від дня виходу їхнього першого спільного альбому «Самогон».

Юрій Андрухович: Нашому знайомству виповнилось одинадцять років, нашому першому альбомові «Самогон» — десять. Це були чудові роки експериментів, дискусій і подорожей. Зміни ідей, стилів, завдань і форматів. Ми записали чотири альбоми, зіграли десятки концертів і навчилися бути єдиним музичним організмом. Протягом цього часу наш «Самогон» настоявся до найвищого якісного рівня V.V.S.O.P. — Very-Very Superior Old Pale (Дуже-Дуже Винятковий Старий Трунок). Наші квітневі концерти стануть не тільки підсумком, але й початком нового творчого циклу.

Стрижнем програми стануть оновлені версії всіх дев'яти композицій того найпершого «Самогону». Їх доповнить своєрідний the best — вибрані твори з подальших «Цинамону», «Абсену» і «Atlas Estremo». Перший альбом «Самогон» поєднав вірші Юрія Андруховича зі збірки «Пісні Мертвого Півня» з джазово-роковими Karbido. Альбом «Цинамон», за основу якого було взято поезію з «Екзотичних птахів і рослин», звернувся до забутих місць і містечок Галичини першої половини минулого сторіччя, що зникають серед війни. Концертна версія «Цинамону» знайшла особливе візуальне оздоблення (АртПоле, VJ group CUBE, Ельжбета Бірило), завдяки чому музика і поезія набули додаткового виміру. Остання частина трилогії — «Абсент» — мультимедійна вистава на стику поезії, прози й кіно. А несподівано виданий у 2015 році «Atlas Estremo», хоча й інспірований подіями в Україні, знаходиться за безпосередньою дослівністю. Поетично препарована проза з «Лексикону інтимних міст» і авангардово-панково-джазові ескапади — це авторська подорож навколо світу спогадів і розчарувань.

Томаш Сікора, Karbido: Декада нашої співпраці — дещо особливе для нас. Ми записали перший альбом, зовсім не думаючи про концерти. Коли відіграли два перші в Польщі, то не уявляли, що буде концерт в Україні. Після першого українського виступу навіть не здогадувалися, що будемо тут так часто, і з цілими турами, і взагалі будемо видавати наступні альбоми. А от. Ми не обраховували й не розмірковували — просто увійшли в ріку і поплили за її течією. Маю надію, що по цих десяти роках ми стали справді значно кращими, а якщо навіть ні, то завжди можна поміняти літери з V.S.O.P. на V.S.O.B. — Very Special Old Boys:) І декада не могла святкуватися в іншому місці — лише в Україні. Бо без України не було би ні цих десяти років, ні жодного альбому, ні жодного концерту, ні жодної нашої спільної ноти і звуку...

В рамках десятиріччя відбудеться тільки три концерти — крім польського Вроцлава проект побачать лише КИЇВ та ОДЕСА.

26 квітня — Одеса, Термінал 42 (Успенська, 44), початок о 19:00

28 квітня — Київ, арт-хол D12 (вул. Десятинна, 12), початок о 19:30

Радіо Свобода є інформаційним партнером концертів в Україні.

Проект відбувається за фінансової підтримки Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща.

Інформаційні партнери: Радіо Свобода, 5 Канал і Cultprostir

XS
SM
MD
LG